موج جدید خاموشی ها در راهست

موج جدید خاموشی ها در راهست

به گزارش لوازم فلزی سخنگوی صنعت برق اظهار داشت: روزهای بسیار گرمی را تا آخر هفته پیش رو داریم، با عنایت به گرمای پیش رو، احتمال اینکه این میزان مصرف باردیگر رکورد بشکندT وجود دارد و این مورد صنعت برق را در تنگنای بسیار سختی قرار داده است.


به گزارش لوازم فلزی به نقل از ایسنا، مصطفی رجبی مشهدی در جمع خبرنگاران با تقدیر از مشترکان عمده و صنایع بزرگ و کوچکی که در این شرایط با برق همکاری می کنند تصریح کرد: صنعت برق برپایه مجوزهای دریافت شده در ماه های غیرگرم، نهایت همکاری را با این صنایع خواهد داشت.
وی تصریح کرد: الان شاهد فاصله ۱۱ هزار مگاواتی تولید و مصرف برق هستیم که این میزان فاصله تولید و مصرف را باید با فعالیت ها و برنامه های جابجایی بار صنایع و مشترکان عمده پر نماییم.
رجبی مشهدی ضمن اشاره به این که در صورت افزایش نیاز مصرف احتمال به کار افتادن راه های فرکانسی وجود دارد اظهار نمود: به منظور حفظ پایداری شبکه، رله های فرکانسی بکار گرفته شده است و هنگامی که تراز تولید و مصرف از حد استاندارد فراتر رود و امکان کنترل مصرف وجود نداشته باشد، این رله ها به صورت خودکار بکار افتاده و برق برخی از مشترکان را قطع می کنند.
وی مهم ترین عامل افزایش نیاز مصرف برق را افزایش دمای هوا دانست و اظهار داشت: سال جاری افزایش دمای هوا و خشک سالی بیشترین تأثیر در ناترازی تولید و مصرف داشته اند.
رجبی مشهدی از مهم ترین علل این میزان افزایش مصرف را ناهنجاری دمایی توصیف کرد و اضافه کرد: در این شرایط شاهد افزایش یکباره و شدید دما درهمه نقاط کشور هستیم که سبب افزایش استفاده از وسایل سرمایشی در کنار استفاده از سایر وسایل برقی می شود.
سخنگوی صنعت برق تأثیر راهکارهای مدیریت مصرف را در پیشگیری از بروز خاموشی بسیار مهم و آنی عنوان نمود و اضافه کرد: در صورتیکه مشترکان از سایه بان برای کولرهای آبی استفاده و از دور کند این نوع کولرها بهره بگیرند، شاهد کاهش ۲۰۰۰ مگاواتی مصرف برق خواهیم بود.
او همینطور تصریح کرد: اگر دمای کولرهای گازی در کشور به جای ۱۸ روی ۲۵ درجه تنظیم شود، شاهد کاهش ۵ هزار مگاواتی مصرف برق خواهیم بود.
سخنگوی صنعت برق اظهار داشت: با هر یک درجه افزایش درجه ترموستات کولرگازی، ۳ درصد از مصرف برق این نوع کولرها کم می شود.
منبع:

1400/05/05
12:43:03
5.0 / 5
181
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی