در نشست با فعالان فرش دستباف مطرح شد؛

درخواست وزیر صنعت از فعالان فرش دستباف برای نمایش برنامه عملیاتی

درخواست وزیر صنعت از فعالان فرش دستباف برای نمایش برنامه عملیاتی

لوازم فلزی: وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینكه برای توسعه صنعت فرش باید برنامه اجرایی و عملیاتی تدوین شود، از فعالان این صنعت خواست برای رونق فرش دستباف پیشنهادات عملیاتی خودرا عرضه كنند.به گزارش لوازم فلزی به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، رضا رحمانی در نشست مشترك با اتحادیه ها و تشكلهای فرش دستباف از آنها خواست برای ارتقای جایگاه این هنر- صنعت همكاری كنند و از مرحله پشم و ابریشم تا محصول نهایی فرش برنامه بدهند.
وی با اشاره به اینكه برای توسعه این صنعت باید برنامه اجرایی و عملیاتی تدوین و در جلسات بعدی هم این تصمیمات پیگیری شود اضافه كرد: بنده اعلام می كنم كه اهل فن هر تصمیمی بگیرند بنده هم از آن حمایت كنم.
وزیر صنعت، معدن و تجارت در ادامه از شركت كنندگان خواست كه برای رونق این صنعت در مجلس پیشنهادات عملیاتی بدهند و اظهار داشت: در زمینه پیمان سپاری ارزی در این صنعت با عنایت به تفاوت انجام پروسه صادرات فرش با سایر مواد و محصولات بر اصلاح این تعهد در حوزه فرش دستباف تاكید داریم.
رحمانی اظهار داشت: با وجود برخی مشكلات موجود در بخش اشتغال آفرینی و تولید، حوزه فرش می تواند در این زمینه با بالا بردن سهم صادرات در رونق اشتغال و تولید بسیار موفق عمل كند.
در ادامه این نشست صالحی نیا مدیر عامل سازمان صنایع كوچك و شهركهای صنعتی با تشریح اهداف و برنامه های در رابطه با حوزه فرش دستباف، توسعه بازارهای هدف صادراتی، حمایت قانونی از استادكاران، برگزاری دوره های آموزشی، تدارك زمین برای برگزاری نمایشگاههای دایمی در استانها، ساماندهی كارخانجات مرتبط و بروز كردن آنها را همچون اقدامات و اهداف این بخش برشمرد.

1397/10/09
15:25:23
5.0 / 5
4871
تگهای خبر: آموزش , بازار , تولید , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی