وزیر صمت اعلام كرد

تمركز كارهای صنعت خودرو در سازمان ایدرو

تمركز كارهای صنعت خودرو در سازمان ایدرو

به گزارش لوازم فلزی وزیر صمت اظهار داشت: تمام کارهای صنعت خودرو در سازمان ایدرو متمرکز شده تا هم انحصار شکسته شده و هم زیان خودروسازها رفع گردد



به گزارش لوازم فلزی به نقل از وزارت صمت، علیرضا رزم حسینی در نشست با حجت الاسلام حسن درویشیان رئیس سازمان بازرسی کل کشور تامین معیشت مردم را از وظایف مهم وزارت صمت دانست و اشاره کرد: چندیدن متغیر اقتصادی مستقیماً بر معیشت مردم تأثیر دارد که نخستین مورد آن تغییر نرخ ارز است و صنایعی که به نرخ ارز وابسته اند با تغییر آن، متأثر خواهند شد.
وی بیان کرد: از طرف دیگر زمانی که حجم زیادی حباب پولی در کشور داشته باشد به سمت سرمایه گذاری بر محل هایی مثل مسکن، خودرو و مواردی از این قبیل خواهد رفت که باز هم بر بازار و تامین معیشت مردم تأثیر خواهد گذاشت.
گره گشایی از مشکلات صادرکنندگان با ابلاغ سیاست های صادراتی جدید
وزیر صمت با اعلان اینکه در طول این مدت در تلاش بودیم تا اصلاحاتی انجام دهیم، اظهار داشت: قبل از این کسانی که ارز حاصل از صادرات را به چرخه نیما عرضه نمی کردند مشمول پیگیری قضائی می شدند، اما واردات در مقابل صادرات آزاد شد تا به آسانی بتوانند تعهد ارزی کنند و با این روند ترخیص کالاهای مانده در گمرک حل شد.
تمدید اعتبار مصوبه شورای عالی سران برای تصمیمات ستاد تنظیم بازار
رزم حسینی افزود: ستاد تنطیم بازار مصوبه شورای عالی سران داشت که به تأیید مقام معظم رهبری هم رسانده شد تا وزارت صمت با این ابزار اجازه کنترل بازار را داشته باشد. اما از شروع سال این اعتبار به انتها رسید و این ستاد دیگر توان مداخله در کنترل کالاهای صادراتی و اقدام برای کنترل بازار در بعضی اقلام را نداشت که در پروسه فعلی با تأخیر حداقل ۳ ماهه در تصمیم گیری، تأیید و اجرا مواجه خواهیم بود.
در خط مقدم برای مقابله با فسادها ایستاده ایم
وی با تاکید بر این که هنوز تا رسیدن به وضعیت مطلوب در بازار فاصله بسیاری داریم، اشاره کرد: مجوز فروشی، امتیازات و انحصارات، امضاهای طلایی، فساد، رانتخاری و هزاران دلیل دیگر موجب افزایش قیمت در فولاد، خودرو و بازار شدند، اما در خط مقدم برای مقابله با این فسادها برخواستیم.
کاهش قیمت ها با ارائه شیوه نامه عرضه محصولات فولادی در بورس
وزیر صمت افزود: در فولاد ظلمی به مصرف کنندگان می شد و کالایی که در داخل تولید می شد با قیمت جهانی به فروش می رسید. ما آغاز به کنترل قیمت کردیم و شیوه نامه عرضه محصولات فولادی در بورس را ارائه دادیم که در همین راستا قیمت ۱۶ هزار تومانی میلگرد به زیر ۸ هزار تومان رسید.
بازگشت وظایف اصلی وزارت صمت به این مجموعه
رزم حسینی بیان کرد: یکی از لطمه های این وزات خانه انتقال وظایف به خارج از این مجموعه بود، تجارت خارجی، فولاد، قیمت گذاری در کالاهایی مثل خودرو با وزارت صمت است اما افراد زیادی در آن دخیل هستند که با تلاش ها و رایزنی های انجام شده وظایف باردیگر به این مجموعه در حال بازگشت است.
تمرکز کارهای صنعت خودرو در سازمان ایدرو
وی افزود: تمام کارهای صنعت خودرو در سازمان ایدرو متمرکز شده تا هم انحصار شکسته شده و هم زیان خودروسازها رفع گردد و پذیرفتنی نیست که ملت ایران خودرویی با ضریب اطمینان و قیمت مناسب نداشته باشند.
وزیر صمت در آخر با اشاره به تحریم های ظالمانه دشمنان و نقش مهم وزارت صمت در تامین معیشت مردم در این برهه حساس کنونی، خواهان حمایت تمامی ارکان نظام از مجموعه وزارت صمت برای پیشبرد اهداف و برنامه های این وزارتخانه شد.


منبع:

1399/10/12
23:21:35
0.0 / 5
1171
تگهای خبر: ابزار , اقتصاد , بازار , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی