با احتساب سهمیه جبرانی

70 لیتر سهمیه بنزین ویژه آذرماه امشب شارژ می شود

70 لیتر سهمیه بنزین ویژه آذرماه امشب شارژ می شود

امشب ۷۰ لیتر سهمیه بنزین آذرماه خودرو های شخصی با احتساب ۱۰ لیتر سهمیه ویژه این ماه، در کارت های هوشمند سوخت شخصی شارژ می شود.


به گزارش لوازم فلزی به نقل از ایسنا، ۶۰ لیتر سهمیه بنزین ماهانه کارت های هوشمند سوخت به اضافه ۱۰ لیتر سهمیه ویژه آذر ماه مصوب هیئت وزیران به منظور جبران هزینه وارده در دوره دسترسی نداشتن به سامانه هوشمند سوخت، امشب به کارت های هوشمند سوخت واریز خواهد شد.
ماهانه ۶۰ لیتر سهمیه بنزین به کارت هوشمند سوخت خودرو های شخصی و ۲۵ لیتر بنزین به کارت سوخت موتورسیکلت ها با قیمت ۱۵۰۰ تومان واریز می شود که این سهمیه با احتساب سهمیه ویژه آذرماه که تنها برای یک مرتبه و در آذرماه به کارت های هوشمند سوخت تعلق خواهد گرفت، به ترتیب به ۷۰ لیتر و ۳۰ افزایش خواهد یافت.
سهمیه جبرانی برای انواع خودرو ها در آذرماه با کاربری های مختلف به شرح زیر است:
۱۰ لیتر بنزین برای خودرو های سواری شخصی و مدل بالا، سواری و مدل بالا جانبازان و معلولان، مسافربر شخصی، آموزشگاه های رانندگی، آژانس و دستگاههای عمومی، وانت کم مصرف، وانت پرمصرف (دوگانه سوز و گاز مایع) و کامیون (دوگانه سوز و گاز مایع).
۵ لیتر برای موتورسیکلت.
۲۰ لیتر بنزین برای خودرو های سواری عمومی (دوگانه سوز و گاز مایع)، تاکسی و تاکسی ون (دوگانه سوز و گاز مایع)، خطی بین شهری (دوگانه سوز و گاز مایع)، وانت پرمصرف و کامیون (بنزین سوز).
۳۰ لیتر بنزین برای خوردوهای سواری عمومی (بنزین سوز)، تاکسی (بنزین سوز)، خطی بین شهری (بنزین سوز)، آمبولانس (بنزین سوز، دوگانه سوز و گاز مایع).
۴۰ لیتر بنزین برای اتوبوس، تاکسی ون (بنزین سوز) و مینی بوس (بنزین سوز).
طبق اعلام وزارت نفت، هیئت وزیران، وزارت نفت را موظف کرد به منظور جبران هزینه وارده به دارندگان کارت سوخت بنزین در دوره دسترسی نداشتن به بنزین سهمیه ای به علت بروز اشکال در سامانه هوشمند سوخت از راه شرکت تابع ذی ربط، سهمیه جبرانی بنزین با قیمت هر لیتر ۱۵ هزار ریال را به سهمیه ماهانه خودرو ها در آذرماه ۱۴۰۰ تنها برای یک مرتبه اضافه کند.
سقف ذخیره سهمیه بنزین کارت های هوشمند سوخت برای مالکان خودرو های شخصی و موتورسیکلت ها ابتدا ۶ ماه بود که به دنبال گسترش ویروس کرونا در کشور و شرایط ویژه اعلام شده برای مقابله با گسترش آن، شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی در اطلاعیه ای این سقف را به ۹ ماه تغییر داد، ازاین رو سهمیه واریزی ماهانه خودرو های شخصی و موتورسیکلت ها در صورت استفاده نکردن، حداکثر تا ۹ ماه در کارت های هوشمند سوخت قابل ذخیره خواهد بود.
منبع:

1400/08/30
11:36:52
5.0 / 5
243
تگهای خبر: آموزش , خودرو , دستگاه , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی