معاون وزیر صمت:

واردات ماشین آلات معدنی باید تسهیل شود

واردات ماشین آلات معدنی باید تسهیل شود

معاون وزیر صمت اظهار داشت: دلیل افزایش سن ماشین آلات معدنی، محدودیت هایی است که برای واردات وضع شده و راهکار بهبود این وضع، کاهش موانع واردات است.به گزارش لوازم فلزی به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، رضا محتشمی پور با بیان این که امروز تعداد قابل توجهی از ماشین آلات معدن را نیاز داریم که البته آمار ۱۰ یا ۱۲ هزار دستگاه درست نیست، اظهار نمود: نیاز حقیقی بخش معدن ۲ تا سه هزار دستگاه ماشین آلات است.
وی خاطرنشان کرد: تصویب مقرراتی که عمر ماشین آلات را تا ۱۰ سال پایین آورد، به ضرر معادن و تولید کننده است.
معاون معادن و فرآوری مواد وزارت صمت با اشاره به اینکه ۶۷ هزار ماشین آلات برداشت و حمل در معادن فعال می باشند، افزود: از این تعداد ۱۰ هزار دستگاه بالای ۳۰ سال هستند که قابلیت کار ندارند.
وی با بیان این که عمر میانگین ماشین آلات برداشت و حمل در معادن کشور ۱۸ سال است، اظهار نمود: دلیل افزایش سن ماشین آلات معدنی، محدودیت هایی است که برای واردات وضع شده و راهکار بهبود این وضع، کاهش موانع واردات است، اما نباید از واردات با پرداخت تسهیلات حمایت نماییم.
محتشمی پور افزود: بخش زیادی از تولیدات داخل به صورت مونتاژ است و ارز از کشور برای آن خارج می شود.
معاون معادن و فرآوری مواد وزیر صمت تاکید کرد: بیشتر تولیدات داخلی در بخش ماشین آلات راه سازی است و امروز به جز چند دستگاه، تولید ماشین آلات معدنی نداریم.
وی بیان نمود: برای معادنی که بیشتر از چهار تا پنج دستگاه ماشین آلات نیاز دارند، به شرطی مجوز واردات می دهیم که ساخت یک دستگاه را با هپکو قرارداد ببندند و در این حوزه، دیگر ماشین سازی ها را حذف کرده ایم.
محتشمی پور اظهار داشت: تابحال برای ساخت بیشتر از ۹۰ دستگاه ماشین آلات معدن با هپکو قرارداد بسته شده که ساخت ۵۰ دستگاه شروع شده است و از آخر این ماه تحویل داده می شود.

1400/11/04
22:06:29
5.0 / 5
286
تگهای خبر: تولید , دستگاه , صنعت , ماشین
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی