واردات کودهای شیمیایی برزیل رکورد زد

واردات کودهای شیمیایی برزیل رکورد زد

لوازم فلزی: برمبنای داده های دولتی پخش شده، واردات کود شیمیایی برزیل در ژوئن 18.6 درصد افزوده شد و در مجموع به 4.15 میلیون تن رسید که ترس از اختلالات تحویل را در بحبوحه تحریم های تجاری بر عرضه کنندگان کلیدی از بین برد.


به گزارش لوازم فلزی به نقل از ایسنا، داده ها نشان می دهد، برزیل که حدود ۸۵ درصد از کود مورد نیاز خودرا وارد می کند، باید به اندازه کافی از این نهاده ها برای شروع کاشت محصولات تابستانی مانند سویا و ذرت از ماه سپتامبر برخوردار باشد. بعد از تحریم ها مقابل تولیدکنندگان بزرگ بلاروس و روسیه، این گمانه زنی وجود داشت که کشاورزان برزیلی ممکنست با کمبود مواد مغذی برای تغذیه محصولات کلیدی مواجه شوند که منجر به کاهش سطح غلات می شود.
مارکوس مونتس، وزیر کشاورزی برزیل در یک رویداد اخیر اظهار داشت که اقدام ژایر بولسونارو، رییس جمهور برزیل در مورد عرضه کود تعیین کننده بود و اضافه کرد: ما پیش بینی نمی نماییم که در این برداشت اختلال بوجود آورد برای اینکه بسیار نگران آن بودیم.
برمبنای نتایج بدست آمده و گزارش رویترز، این بیشترین حجم واردات در ماه ژوئن در پنج سال قبل است و همین طور دومین ماه متوالی امسال است که واردات به بالای ۴ میلیون تن رسیده است.
منبع:

1401/04/11
21:56:39
5.0 / 5
183
تگهای خبر: تولید , دولت , محصولات , واردات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی