۱ و سه دهم میلیون خودرو تولید شد

۱ و سه دهم میلیون خودرو تولید شد

به گزارش لوازم فلزی، سخنگوی وزارت صمت اظهار داشت: ۲ خودرو جدید وارد خط تولید و دو یا سه مدل قدیمی از رده خارج می شوند که به علت پیشگیری از ایجاد التهاب در بازار از بیان اسم خودرو ها خودداری می کنم.به گزارش لوازم فلزی به نقل از مهر، امید قالیباف با اشاره به اینکه منتظر اعلام قیمت های شورای رقابت هستیم تا عرضه خودرو سال آینده را آغاز نماییم، اظهار داشت: به هر شکل وقتی یک سال افزایش قیمت اتومبیل نداشته باشیم باید تصمیم منطقی گرفته شود. با این وجود سال جاری یک رشد خیره کننده در صنعت خودرو داشتیم و یک میلیون و سیصد هزار دستگاه در کشور تولید شد. برای سال آینده در نظر داریم که این رقم را به یک میلیون و ششصد دستگاه برسانیم.
وی با اشاره به اینکه امسال تولید خودرو دو برابر مقدار سالهای ۹۷، ۹۸ و ۹۹ بوده است، اظهار داشت: تعداد خودرو های ناقص هم به صفر رسیده است.
سخنگوی وزارت صمت بیان نمود: همینطور دیگر چیزی تحت عنوان قرعه کشی وجود ندارد. بلکه لیست انتظار داریم. منتهی این فهرست برای هر مدل خودرو یا تقاضا اندازه عرضه و یا بیشتر است، بنابراین قرعه کشی و تاریخ پیوست فهرست انتظار و ثبت تقاضا برای ما مهم می باشد و بر مبنای آن خودروسازها سیاست های خود برای تعداد تولید هر کدام از مدلها را تبیین می کنند.
قالیباف با ذکر این نکته که در سال ۱۴۰۲ دو خودروی اطلس و آریا وارد خط تولید می شوند، اضافه کرد: همینطور دو یا سه مدل قدیمی را از رده خارج می نماییم که به علت پیشگیری از ایجاد التهاب در بازار از بیان اسم خودرو ها خودداری می کنم.
سخنگوی وزارت صمت در رابطه با این که تضمینی برای کاهش قیمت خودرو های در بازار وجود دارد یا خیر، اظهار داشت: در همین مدت که قیمت ارز پایین آمد، قیمت ماشین کم شد. این سوال باید از دستگاه دیگر پرسیده شود. ما باید عرضه را به حدی برسانیم که مقدار افزایش قیمتی که به خودرو می خورد از تورم کمتر باشد.
وی در رابطه با این که تمهیدات وزارت صمت برای پیشگیری از فروش محصولات آلاینده چیست؟ اظهار داشت: یک تفاهمنامه با شهرداری برای از رده خارج کردن ۵۰۰ هزار دستگاه موتورسیکلت و برقی کردنشان امضا کردیم. خودروهایی که وارد می شود آلایندگی کمتری دارد. خبر خوش ما برای سال آینده گسترش ویترین خودرویی کشور است. همینطور هم اکنون بعضی خودروسازها به فکر فروش لیزینگی اتومبیل ها هستند.


منبع:

1402/01/02
13:04:36
5.0 / 5
534
تگهای خبر: بازار , تولید , خودرو , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی