قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت:

دولت دیگر با سرمایه گذاری كارخانه ای تولید نمی كند

دولت دیگر با سرمایه گذاری كارخانه ای تولید نمی كند

لوازم فلزی: اهر - قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: دولت بر مبنای اجرای اصل ۴۴ قانون در هیچ یك از استان ها و شهرستان ها سرمایه گذاری نمی نماید.به گزارش لوازم فلزی به نقل از مهر، رضا رحمانی شامگاه امروز شنبه در بازدید از شهرك صنعتی اهر و دیدار با كارآفرینان اهری با تاكید بر اینكه تحقق اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال كشور را دگرگون می كند، اظهار نمود: كسی كه در قابل رونق تولید جانانه تلاش می كند و كسی كه كارشكنی می كند باید در فرهنگ جامعه تفاوت داشته باشند.
وی معضل بیكاری جوانان را برای كشور یك تهدید بزرگ دانست، اضافه كرد: دولت بر مبنای اجرای اصل ۴۴ قانون در هیچ یك از استان ها و شهرستان ها سرمایه گذاری نمی كند، برخی ها این طور فكر می كنند اگر سرمایه گذار فرار كند دولت سرمایه گذاری خواهد نمود اما این گونه نیست اگر از سرمایه گذار حمایت نكنیم بخش خصوصی شاید به دیگر استان ها و حتی خارج كشور جهت سرمایه گذاری مهاجرت كند.
قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت بابیان اینكه متاسفانه در شهرستان اهر كارخانه ای وجود ندارد كه ۵۰۰ نفر در آن مشغول به كار شده باشند، اظهار داشت: كسی كه در عرصه تولید و اشتغال جانانه تلاش می كند در این شرایط اقتصادی كشور همین تولیدكننده یك رزمنده است.
رحمانی افزود: یكی از بزرگ ترین مشكلاتی كه اكنون در كشور داریم بین تولیدكننده و فعالین سایر حوزه ها تفاوتی وجود ندارد اما شرایط اقتضاء می كند تا از تولیدكننده و سرمایه گذار حمایت نماییم.
وی با ذكر اینكه اگر قصد داریم به منویات مقام معظم رهبری در زمینه اقتصاد مقاومتی توجه نماییم باید برای هر اشتغال بعنوان یك پروژه نگاه نماییم، اظهار داشت: انتظار نداشته باشیم دولت بیاید و در شهرستان اهر كارخانه تولید كند دوران بنگاهداری دولت گذشته و حال خودمان هستیم و خودمان، بایستی خودمان برای توسعه و رونق اقتصادی تلاش نماییم.
قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت با تاكید بر اینكه جای صنایع مادر در شهرستان اهر خالی است، خاطرنشان كرد: كارخانه ۱۰۰ هزار تنی ذوب مس در شهرستان ورزقان احداث می گردد اما با این كارخانه نتیجه مطلوبی حاصل نمی گردد بلكه باید بیشتر بر تولید صنایع پایین دستی متمركز شویم.

1396/11/23
14:25:05
5.0 / 5
7363
تگهای خبر: اقتصاد , تولید , دولت , سرمایه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی