مدیرعامل توانیر اعلام كرد

برنامه های جدید خرید برق از بخش خصوصی

برنامه های جدید خرید برق از بخش خصوصی

لوازم فلزی: مدیرعامل توانیر از عرضه راهكارها و برنامه هایی برای تقویت بخش خصوصی اطلاع داد و اظهار داشت: طبق برنامه ریزی های صورت گرفته خرید برق تابستان با قیمتی مناسب برای چهار ماه سال مد نظر قرار گرفته است؛ به گونه ای كه هر واحدی كه برق تولید كرده و نصب نیروگاه داشته باشد با همكاری شركت گاز و قولی كه از آنها گرفته ایم، قرار شده در زمان مذكور برق را مگاواتی ۳۸۰ تومان خریداری نماییم.به گزارش لوازم فلزی به نقل از ایسنا، محمدحسن متولی زاده در نشست با فعالان بخش خصوصی صنعت برق با تاكید به این مسئله كه صرفه جویی در ساعات پیك یكی از مهمترین اهداف صنعت برق در نظر گرفته شده است، اظهار داشت: نباید تمام اتكا به توانمندی پتانسیل صنعت برق باشد، چون كه مبحث سوخت صرفه جویی شده بسیار مهم می باشد كه باید مورد توجه قرار گیرد.

به گفته وی می بایست شورای اقتصاد به این نتیجه برسد كه سوخت را در اختیار فعالان این عرصه قرار دهد. چون كه با راه افتادن بورس انرژی سوخت صرفه جویی شده می تواند در اختیار بخش خصوصی قرار گیرد.

وی با تاكید به این مسئله كه ما بعنوان دولت آماده ایم از معادله عرضه و تقاضا خارج شویم و نقش دولت را در این بین كم رنگ تر نماییم اظهار نمود: اعتقاد ما این است تا زمانی كه عرضه و تقاضا را كنار هم نگذاریم و دولت نقش كم رنگ تری نداشته باشد نمی توانیم مشكلات را برطرف نماییم.

وی اضافه كرد: با عنایت به اینكه امسال تصمیمات خوبی در دولت در زمینه نفت و بنزین گرفته شد این قضیه را فرصت مناسبی می دانیم تا در مورد صنعت برق هم تصمیماتی اتخاذ شود.

وی با اشاره به اینكه هم اكنون مشتركان پرمصرف ۱۰ برابر مشتركان كم مصرف از یارانه پنهان استفاده می نمایند ابراز كرد: دولت به تنهایی توان حل این معضل را ندارد. بنابراین باید یك اجماع ملی برای شناساندن برق بعنوان یك كالا صورت گیرد تا ارزش واقعی آن به صورت كامل شناخته شود.

به گفته وی می بایست در قراردادها این هماهنگی به وجود آید تا پروژه هایی كه اولویت ندارند حذف شوند و منابع به پروژه های اولویت دار تخصیص یابد. علاوه بر این هم به طرح های تشویقی در این حوزه توجه گردد.
1397/08/11
00:31:50
5.0 / 5
5269
تگهای خبر: اقتصاد , تولید , دولت , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی