تغییر قوانین مهاجرتی امارات برای جذب سرمایه گذاران

تغییر قوانین مهاجرتی امارات برای جذب سرمایه گذاران

لوازم فلزی: امارات متحده عربی اعلام نموده كه می خواهد به منظور احیای اقتصاد و بازار مسكن به تغییر در قانون روادید برای جذب سرمایه گذاران ثروتمند و تحصیلكرده روی بیاورد.به گزارش لوازم فلزی به نقل از ایسنا، مقامات ارشد و بلندپایه امارات متحده عربی اخیرا اعلام نموده اند كه با عنایت به تداوم كاهش قیمت نفت و ضرر و زیان های گسترده و بالقوه ای كه به اقتصاد این كشور صادركننده نفت و عضو اوپك وارد خواهد كرد، قصد دارند كه قوانین و مقررات مربوط به عرضه و دریافت روادید بلندمدت را برای آن دسته از سرمایه گذاران ثروتمند و تحصیل كرده ای كه جذب آنها برای احیای اقتصاد امارات مفید واقع می شود، تغییر داده و اصلاح كنند.

رویترز در این مورد می نویسد: اعمال اصلاحات در قانون دریافت روادید یا ویزای بلندمدت برای اقامت در امارات متحده عربی می تواند این كشور را از ركود اقتصادی و احیای بازار مسكن و مستغلات كه پیش تر گفته شده بود تا سال ۲۰۲۱ ادامه خواهد داشت، نجات دهد و به گردش مالی و چرخ اقتصادی این كشور واقع در حاشیه خلیج فارس كمك بسزایی كند.

لازم به ذكر است كه قوانین دریافت ویزای اقامت امارات متحده عربی تابحال تحت شرایط خاص و تنها برای مدت چند سال (ویزای كوتاه مدت) بوده است اما حالا به نظر می آید كه مقامات دولتی این كشور در قوانین دریافت ویزای این كشور به منظور جذب سرمایه، ثروت و تقویت اقتصادی تجدیدنظر كرده اند تا بتوانند افراد تحصیلكرده و ثروتمندان را از كشورهای مختلف جهان گردآوری كرده و از ثروت و تحصیلات عالیه آنها در جهت افزایش بهره وری های اقتصادی و درآمدزایی استفاده كنند.

چندی پیش بود كه تركیه هم در اقدامی مشابه به منظور جذب سرمایه و جلوگیری از فروپاشی های اقتصادی ناشی از نوسانات ارزی و تنش های سیاسی، در قانون دریافت اقامت بلندمدت با استفاده از خرید ملك و سرمایه گذاری تغییر و تحولات عظیمی را تولید كرد و توانست تا حد زیادی ثروت و سرمایه كلانی را به كشورش تزریق كند.

بر اساس گزارش رسانه ملی امارات، به نظر می آید كه مقرر است به افرادی كه ملكی را به ارزش حداقل ۵ میلیون درهم امارات معادل ۱.۴ میلیون دلار در این كشور خریداری كنند، قادر خواهند بود اقامت ۵ ساله داده شود.

چند سالی است كه خیلی از كارشناسان و تحلیلگران در امارات متحده عربی از رشد قارچی شكل برج های بلندمرتبه و افزایش بی رویه بنگاه های مسكن در این كشور به شدت انتقاد كرده و پیش بینی كرده بودند كه ساخت و ساز برج و فروش ساختمان در این كشور بویژه در شهر دوبی بسیار بیش تر از تقاضای خریداران احتمالی در آینده است و این امر به ایجاد یك ركود طولانی مدت منجر شده و به رشد اقتصادی این كشور لطمه بزرگی خواهد زد.

هم چنین گفته می گردد طبق این قانون ویزاهای ۱۰ ساله برای آن دسته از افرادی كه دست كم به میزان ۱۰ میلیون درهم امارات در این كشور سرمایه گذاری كنند، تمدید خواهد شد. قوانین دیگری هم برای دریافت و تمدید روادید پنج ساله نوآوران و موسسان شركت های دانش بنیان و هم چنین روادید ۱۰ ساله برای دانشمندان و پژوهشگران نمونه و نابغه وجود دارد كه امكان اقامت را برای افراد برجسته و سودمند در این كشور میسر می سازد.
1397/09/04
17:45:10
5.0 / 5
5023
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , تولید , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی