كاهش تولید نفت اوپك

پیش بینی تقاضای كمتر برای نفت اوپك

پیش بینی تقاضای كمتر برای نفت اوپك

لوازم فلزی: طبق اطلاعات منابع ثانویه اوپك، تولید این گروه در نوامبر حدود ۱۱ هزار بشكه در روز كم شد و به ۳۲.۹۶۵ میلیون بشكه در روز رسید.به گزارش لوازم فلزی به نقل از ایسنا، بر اساس گزارش ماهانه اوپك، عربستان سعودی بیشتر از ۱۱ میلیون بشكه در روز نفت تولید كرد كه ۳۷۷ هزار بشكه در روز رشد ماهانه داشت. در آماری كه از طرف این كشور به اوپك ارائه شده، تولید عربستان حدود ۱۱.۱ میلیون بشكه در روز اعلام شده است.

اما مقرر است تولید عربستان در دو ماه آینده كاهش پیدا كند. خالد الفالح، وزیر انرژی عربستان سعودی اظهار كرده كه انتظار دارد تولید كشورش در ژانویه به حدود ۱۰.۲ میلیون بشكه در روز كاهش پیدا كند.

افزایش تولید عربستان سعودی در نوامبر، تولید كمتر ایران را كه از پنجم نوامبر هدف تحریمهای آمریكا قرار گرفت، پوشش داد. امارات متحده عربی و كویت باز تولیدشان را در نوامبر افزایش دادند اما تولید بالاتر این كشورها با كاهش تولید در عراق، گابن، لیبی، نیجریه و ونزوئلا جبران شد. تولید سایر اعضای اوپك حدودا ثابت بود.

اوپك در گزارش دسامبر، پیش بینی خود از میزان رشد تقاضا برای نفت در سال ۲۰۱۹ كه در چهار گزارش قبلی خود كاهش داده بود را تغییر نداد و همچنان انتظار دارد تقاضا برای نفت ۱.۲۹ میلیون بشكه در روز رشد كند. این گروه رشد تقاضا برای نفت در سال میلادی جاری را ۱.۵ میلیون بشكه در روز پیش بینی كرده است.

بر اساس گزارش شبكه CNBC، اوپك پیش بینی خود از رشد عرضه كشورهای غیراوپك در سال ۲۰۱۹ را مورد بازبینی قرار داد و ۸۰ هزار بشكه در روز كم كرد كه به سبب كاهش الزامی تولید در آلبرتای كانادا و محدودیت جدید عرضه شركای اوپك است.

اما همچنان انتظار دارد عرضه نفت كشورهای غیراوپك در سال میلادی آینده ۲.۱۶ میلیون بشكه در روز صعود كند كه به سبب افزایش تولید در آمریكا، برزیل، روسیه و انگلیس خواهد بود. طبق برآورد اوپك، تولید این كشورها در سال میلادی جاری ۲.۵ میلیون بشكه در روز رشد كرد.

با افزایش عرضه كه از رشد تقاضا فراتر رفته است، اوپك انتظار دارد ۳۱.۴ میلیون بشكه در روز در سال ۲۰۱۹ نفت تولید نماید كه حدود یك میلیون بشكه در روز كمتر از سال ۲۰۱۸ خواهد بود.

اوپك انتظار دارد تقاضا برای نفت این گروه در سال ۲۰۱۹ به ۳۱.۴۴ میلیون بشكه در روز برسد كه ۱۰۰ هزار بشكه در روز كمتر از پیش بینی ماه پیش و ۱.۵۳ میلیون بشكه در روز كمتر از تولید فعلی اوپك است. این پیش بینی نشان داده است كه اوپك باید به توافق جدید كاهش تولید خود پایبند بماند و برای پیشگیری از اشباع عرضه در بازار، روی تولید كمتر ایران و ونزوئلا حساب كند.
1397/09/22
13:59:06
5.0 / 5
4894
تگهای خبر: بازار , تولید , نفت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی