رئیس كل گمرك ایران اعلام كرد:

۲۲هزار میلیارد تومان درآمد گمركی امسال وصول شد

۲۲هزار میلیارد تومان درآمد گمركی امسال وصول شد

لوازم فلزی: رئیس كل گمرك با اشاره به اینكه ۲۲هزار میلیارد تومان درآمد در گمرك طی ۸ ماهه وصول شده اظهار داشت: در این مدت، ۱۴هزار میلیارد حقوق ورودی و ۷هزار میلیارد مالیات بر ارزش افزوده واردات در گمرك وصول شده است.به گزارش لوازم فلزی به نقل از گمرك ایران، مهدی میراشرفی گفت: برای امسال، تكلیف سنگینی برعهده گمرك گذاشته شده و درآمدها از ۲۳ هزار میلیارد تومان با افزایش ۶هزار میلیارد تومانی به ۲۹ هزار میلیارد تومان رسید كه بخشی از این افزایش مربوط به حقوق ورودی خودروها است، بدین سبب با توقف واردات خودرو درآمدهای این بخش محقق نخواهد شد.
وی به دیگر ابعاد وضعیت درآمدهای گمرك پرداخت و عنوان كرد: هم اكنون با كاهش ۱۵ درصدی واردات روبرو می باشیم كه این مساله برای كل كشور خوب است كه واردات را محدود كرده و باید به سمت داخلی سازی برویم؛ اما كاهش واردات برای برخی واحدهای تولیدی و صنایع مشكلاتی را احداث كرده، البته از طرفی صادرات با رشد همراه می باشد.
رئیس كل گمرك اشاره كرد: اگر سال آینده باز واردات همین گونه باشد، پیش بینی میگردد كه درآمد های مفروض در لایحه بودجه، به صورت كامل محقق نشود.
میراشرفی تصریح كرد: همین طور ۱۳۳۹ قلم كالای مصرفی ممنوع شده از ماخذ بالایی برخوردار می باشند كه با احتساب آنها درآمدهای گمرك تعیین شده است. معتقدیم درآمد ۲۶ هزار میلیارد تومانی برای سال آینده باید تعدیل شود.
رئیس كل گمرك با اشاره به میزان درآمدهای وصول شده در ۸ ماهه امسال، بیان داشت: در این مدت، حدود ۱۴ هزار میلیارد تومان با ضمانت نامه ها وصولی وجود داشته و همین طور ۷ هزار میلیارد تومان مالیات بر ارزش افزوده ستاندن شده است؛ ضمن اینكه ۱۱۰۰ میلیارد تومان باز از محل حقوق ورودی خودرو دریافت شد.
میراشرفی با تاكید بر اینكه به دنبال افزایش درآمدهای گمرك از محل شفافیت واردات هستیم، گفت: هم اكنون تجارت خارجی با محدودیت و پیچیدگی هایی همراه می باشد كه عارضه آن غیرشفافیت بوده و فساد و تخلف را به همراه دارد.
وی اشاره كرد: در شرایط تحریمی نمی توان اطلاعات خرید كالاهای وارداتی را از سیستم بانكی بین المللی دریافت كرد و از جایی كه كالا در دسترس خودمان است اطلاعات را ستاندن می نماییم. همین طور در كنار آن استفاده از تجهیزات و امكانات مانند ایكس ری و RFID می تواند به تسهیل در امور تجارت خارجی و شفافیت كمك نماید.

1397/09/26
15:03:56
5.0 / 5
4997
تگهای خبر: بودجه , تولید , خودرو , صادرات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی