رئیس كیمسیون بندری و دریانوردی مجلس:

لایحه بودجه ۹۸ با اولویت تامین شرایط بهینه اقتصادی تنظیم شده است

لایحه بودجه ۹۸ با اولویت تامین شرایط بهینه اقتصادی تنظیم شده است

به گزارش لوازم فلزی رئیس كمیسیون بندری و دریانوردی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: گذر موفق از شرایط تحریم در سایه وحدت ملی و استفاده هوشمندانه از ظرفیت های كشور محقق می گردد.


به گزارش لوازم فلزی به نقل از ایسنا، حسین هاشمی تختی در مراسم گشایش نمایشگاه بین المللی صنایع دریایی و دریانوردی ایران با اشاره به تلاش های گوناگون دشمنان برای تنگ تر كردن حلقه تحریم ها و تهدیدها اظهار داشت: نگاهی به تاریخ انقلاب نشان داده است كه دشمنان روش های مختلفی را برای ضربه زدن به ما آزموده اند و الان تمام امیدشان به جنگ اقتصادی می باشد.
وی با اشاره به اینكه تمام اهداف دشمنان این است كه از این مرحله تحریم ها بهترین نتیجه را حاصل كنند اضافه كرد: تنها شرط موفقیت ما اتحاد، همبستگی و استفاده بهینه از ظرفیت های موجود در عرصه های مختلف است.
هاشمی تختی اضافه كرد: نمی خواهیم ادعا نماییم كه در جنگ صدمه نمی بینیم اما در جنگ با ایران موفقیتی هم برای دشمنان ما حاصل نمی گردد. اگر آنها به این نتیجه رسیده بودند كه از نظر نظامی می توانند ما را به زانو درآورند لحظه ای درنگ نمی كردند.
نماینده مردم بندرعباس در مجلس شورای اسلامی اظهار نمود: كشور ما با ظرفیت های مختلف همچون منابع طبیعی غنی، طبیعت زیبا و چهار فصل بودن كشور و سواحل گسترده و بنادر پیشرفته كشوری غنی و توانمند است.
هاشمی تختی، صید و صیادی، صادرات و واردات و انرژی را ظرفیت های خوب كشور در جهت رونق اقتصادی برشمرد و اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران شاهراه انرژی و كریدور ترانزینی جنوب به شمال جهان است و بدون ما بهره برداری لازم از منابع انرژی و مبادلات تجاری ممكن نیست.
وی توریسم درمانی و سلامت و گردشگری را از ظرفیت های مهم كشور برای توسعه اقتصادی عنوان نمود و اضافه كرد: جمهوری اسلامی ایران بعنوان نظامی مردم سالار با رهبری حكیمانه رهبر معظم انقلاب می تواند با وحدت و همبستگی و استفاده بهینه از ظرفیت های موجود تحریم ها را پشت سر گذاشته و از این مقطع هم به سلامت گذر كند.
هاشمی تختی با اشاره به اینكه خادمان شما در خانه ملت می كوشند تا به سهم خود روند توسعه و پیشرفت كشور را تسهیل كنند از مصوبه جدید كمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی برای پشتیبانی از عملكرد سازمان بنادر و دریانوردی و عرضه خدمات مطلوب تر به دریانوردان اطلاع داد و تصریح كرد: باور توانمندی متخصصان و پشتیبانی از تولید كنندگان داخلی بخش های مختلف صنایع دریایی مهم ترین راهكار توسعه و ارتقاء سطح توانمندی های ایران در عرصه صنایع دریایی و دریانوردی است.
وی ابراز امیدواری كرد با پشتیبانی از فعالان عرصه كشتی سازی و تعمیرات سكوهای نفتی در داخل كشور، این صنعت كار آمد تر شده و نقش پررنگ تری در زمینه تحقق اقتصاد مقاومتی ایفا كند.
نماینده مردم استان هرمزگان در مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود به مشكلات فرا روی دولت در تنظیم بودجه سال جدید اشاره نمود و اظهار داشت: در تنظیم لایحه بودجه سال آینده كه بعد از لحاظ كردن نكات مد نظر رهبر معظم انقلاب تقدیم مجلس خواهد شد، دولت كوشیده است تا با اولویت تامین شرایط بهینه اقتصادی برای معیشت مردم، رونق اقتصادی كشور را مد نظر داشته باشد.
هاشمی تختی با اشاره به اینكه دیدگاه های مختلفی برای بهبود شرایط اقتصادی كشور وجود دارد ابراز امیدواری كرد همدلی و تعامل نخبگان كشور در سطوح مدیریتی و تصمیم گیری های كلان در نهایت به بهبود وضعیت اقتصادی كشور منجر شود.1397/09/27
15:33:04
5.0 / 5
4688
تگهای خبر: اقتصاد , بودجه , تولید , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی