چرخش عیدی كاركنان در مدار یك میلیونی

چرخش عیدی كاركنان در مدار یك میلیونی

به گزارش لوازم فلزی اعلام رقم یك میلیون تومانی برای عیدی كاركنان امسال ابهاماتی تولید كرد كه بی پاسخ ماند. این در شرایطی است كه قبل از این، ارقام حدود ۹۳۲ هزار و ۸۹۸ هزار تومانی در این رابطه اعلام شده بود.به گزارش لوازم فلزی به نقل از ایسنا، هیأت وزیران اخیراً مصوبه ای داشت كه در آن رقم یك میلیون تومانی را برای عیدی كاركنان ثبت و دستگاه های اجرایی را موظف به پرداخت در این چارچوب كرد. گرچه سازمان برنامه و بودجه در بخشنامه بودجه سال جاری به دستگاه ها تاكید كرده بود كه عیدی را ۹۳۲ هزار و ۲۵۰ تومان در نظر بگیرند اما اخیراً اعلام كرد كه با عنایت به ضریب مصوبه حقوق به میزان ۱۷۹۷ مبلغ عیدی كاركنان به ۸۹۸ هزار و ۵۰۰ تومان می رسد.

در حالی این ارقام در نهایت باید به تصویب هیأت وزیران می رسید كه مصوبه هیأت وزیران در ارتباط با عیدی كاركنان با رقم یك میلیون تومانی همراه بود كه بالاتر از پیش بینی های قبلی است.

در این مصوبه تاكید شده كه دستگاه های اجرای مبحث ماده (۵) مدیریت خدمات كشوری و ماده (۵) قانون محاسبات عمومی، نیروهای مسلح، نیروی انتظامی، قوه قضائیه و سایر دستگاه های اجرایی مشمول قوانین خاص مجاز هستند به كارمندان خود شامل رسمی، ثابت، پیمانی، خرید خدمت، قراردادی و موقت و اعضای هیأت علمی دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی و تحقیقاتی و قضات كه به صورت تمام وقت اشتغال به كار دارند مبلغ ثابت یك میلیون تومان به نسبت مدت خدمت تمام وقت در سال ۱۳۹۷ بعنوان پاداش آخر سال (عیدی) پرداخت كنند. بر این اساس عیدی كاركنان در بهمن ماه از محل بودجه مصوبه دستگاه ها پرداخت می شود.

گرچه پیگیری از دستگاه های مربوطه در مورد تغییر رقم عیدی با پاسخی همراه نبود اما از رقم ثابت یك میلیون تومانی كه در مصوبه هیأت وزیران ثبت شده این گونه برمی آید كه دولت تصمیم به افزایش مبلغ عیدی در قیاس با برآوردهای ابتدایی گرفته است.

به هر حال با عنایت به تغییر شرایط اقتصادی در ماه های اخیر و افزایش تورم بعید نبود كه در صورت تأمین منابع، مبلغ پاداش آخر سال كاركنان افزوده شود. این در شرایطی است كه در مدت اخیر حتی بحث افزایش حقوق هم مطرح بود كه بی نتیجه ماند.

اما آنچه هیأت وزیران در ارتباط با عیدی مصوب كرده تبصره های دیگری هم دارند؛ به صورتی كه تاكید بر این است كه پرداخت هرگونه وجه دیگری بعنوان عیدی با عناوین مشابه علاوه بر این رقم یك میلیون تومانی توسط دستگاه های یاد شده قانون و تمام واحدهای وابسته و تابعه و سایر واحدهایی كه اجرای مقررات در مورد آنها مستلزم ذكر نام است، ممنوع خواهد بود.

همچنین پرداخت عیدی به كاركنان خرید خدمت قراردادی و موقت به نسبت خدمات تمام وقت آنها امسال بوده و در هر حال میزان عیدی آنها از ۵۰ درصد یك میلیون تومان كمتر نخواهد بود.

در مورد سایر گروه ها هم بدین سان است كه عیدی بازنشستگان، مستمری بگیران، حقوق وظیفه از كار افتادگی، حقوق وظیفه وراث مستخدمین متوفی مشمول صندوق بازنشستگی كشوری، سازمان تأمین اجتماعی نیروهای مسلح و سایر صندوق های بازنشستگی و هم شهدا و جانبازان از كار افتاده به مبلغ یك میلیون تومان از محل بودجه مصوب صندوق های بازنشستگی با دستگاه اجرایی قابل پرداخت می باشد.
1397/11/14
15:21:08
5.0 / 5
4782
تگهای خبر: آموزش , اقتصاد , بودجه , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی