پتروشیمی كیمیا اندیمشك كلنگ زنی شد

پتروشیمی كیمیا اندیمشك كلنگ زنی شد

به گزارش لوازم فلزی وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: پروژه پتروشیمی كیمیا اندیمشك در اوج نقص كشور در بحث سرمایه گذاری در حال اجرا می باشد و همه تلاش را انجام خواهیم داد تا سرمایه گذاری انجام شده در این حوزه به ثمر بنشیند.


به گزارش لوازم فلزی به نقل از ایسنا، محمد شریعتمداری امروز در مراسم كلنگ زنی پروژه پتروشیمی كیمیا اندیمشك اظهار نمود: در برنامه ششم توسعه قرار بود ۷۷۰ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری صورت گیرد تا به رشد اقتصادی متوسط هشت درصدی برسیم و با عنایت به این آمار، سالانه میزان نرخ بیكاری را ۰.۸ درصد كاهش دهیم. در این زمینه با عنایت به اعمال فشارها، رشد اقتصادی به میزانی كه مد نظر بود محقق نشد.
وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی افزود: امروز جمعیت كشور یك جمعیت جوان است و بیشتر از ۴ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر از جوانان در دانشگاه های كشور تحصیل می كنند و این افراد نیازمند شغل و كار هستند.

شریعتمداری خاطرنشان كرد: مهارت افزایی در بین جوانان كامل نیست و عمده بیكاران كشور مهارت های فنی كافی ندارند و مسولان باید مشكل مهارت جوانان را با همراهی یكدیگر حل كنند.

وی با اشاره به اینكه از اجرای پروژه هایی كه منجر به ایجاد اشتغال جدید در كشور می شود حمایت می نماییم، اظهار نمود: با عنایت به اینكه در گذشته پرداخت وام های خود اشتغالی منجر به اشتغالی واقعی نشده است، حالا كنترلی را اعمال خواهیم كرد تا شاهد ایجاد اشتغال واقعی در كشور باشیم.
تخصیص وام ۱.۵ میلیون دلاری برای مشاغل روستایی
شریعتمداری با اشاره به سهمیه وام یك و نیم میلیون دلاری كه برای مشاغل روستایی در نظر گرفته شده است، اظهار داشت: ۷۵۰ میلیون دلار از این وام تا كنون در كشور توزیع شده است و از شب گذشته هم مرحله دوم تخصیص این وام ها در كشور شروع شده است تا زمینه برای ایجاد اشتغال مولد در كشور فراهم گردد.

به گزارش لوازم فلزی به نقل از ایسنا، ظرفیت تولید سالانه پتروشیمی كیمیا اندیمشك ۲۰۰ هزار تن MEG و ۲۵ هزار تن مخلوط EG و میزان گاز مورد نیاز آن معادل ۵۵۰ هزار متر مكعب در روز است. هم اكنون برای اجرای فاز یك این پتروشیمی، ۴۰ هزار هكتار زمین تخصیص یافته است و مقدار آب مورد نیاز این شركت ۲۷۰ متر مكعب است كه از منابع رودخانه دز تامین خواهد شد. میزان برق مورد نیاز این پتروشیمی ۱۶ مگاوات برآورد شده است. پیمانكار و خریدار محصول شركت پتروشیمی كیمیا اندیمشك، شركت ووهان چین است.

مدت زمان اجرای فاز اول این طرح ۴۸ ماه برآورد شده و با هزینه سرمایه گذاری معادل ۵۰۰ میلیون دلار اجرا می گردد. در زمان راه اندازی این شركت برای بیشتر از ۳۰۰۰ نفر اشتغال موقت ایجاد می شود و بعد از بهره برداری برای ۴۰۰ نفر اشتغالزایی به وجود می آورد.1397/12/02
19:35:27
5.0 / 5
4985
تگهای خبر: اقتصاد , تولید , چین , سرمایه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی