معاون نوسازی اداری سازمان اداری استخدامی:

دولت با استخدام نیروی انسانی مخالفتی ندارد

دولت با استخدام نیروی انسانی مخالفتی ندارد

لوازم فلزی: معاون نوسازی اداری سازمان اداری استخدامی كشور اشاره كرد: استخدام های اداری متناسب با نیاز سازمان ها باشد.


به گزارش لوازم فلزی به نقل از ایسنا، علاءالدین رفیع زاده در جلسه شورای راهبردی توسعه مدیریت استان مازندران با اشاره به اینكه اصلاح نظام اداری از نكات ضروری می باشد، اظهار نمود: در 15 سال گذشته، اصلاح ساختار اداری در كشور مورد توجه قرار گرفته اما در دولت های مختلف رویكردهای متفاوتی داشته است؛ باید بپذیریم پرداختن به اصلاح و نوسازی نظام اداری در رابطه با ساختارها، فرایندها و نیروی انسانی است و تحول در نظام اداری هیچ كشوری به سرعت رخ نداده و روند اجرای صحیح آن حدود 20 سال به طول می انجامد.
وی با اشاره به اینكه از آغاز دولت یازدهم نگاه جدی به این حوزه صورت گرفت، تصریح كرد: در ابتدای شروع به كار دولت یازدهم نقشه راه اصلاح نظام اداری همه دستگاه ها تهیه و اعلام گردید.
معاون نوسازی اداری سازمان اداری استخدامی با اشاره به اینكه برنامه های سه ساله به صورت كمی تا آخر سال ۹۶ برای همه دستگاه ها اجرایی و تدوین شد، اظهار داشت: درانتها سال ۹۶ جمع بندی برنامه ها صورت گرفت و نتایج بررسی می شود.
رفیع زاده با اشاره به اینكه با عنایت به بررسی های صورت گرفته، به برخی اهداف همچون الكترونیكی كردن خدمات و اصلاح فرآیندهای اداری دست یافتیم، اشاره كرد: یك برنامه سه ساله در چارچوب نقشه راه اصلاح نظام اداری تابحال اجرایی شده و دولت تابحال اثبات كرد كه در اجرای برنامه های تحول اداری مصمم است.
معاون نوسازی اداری سازمان اداری استخدامی با اشاره به اینكه فعالیت الكترونیكی و میز خدمات از تاكیدهای دولت می باشد، اظهار نمود: برای توسعه اصلاح نظام اداری باید مشوق هایی برای دستگاه هایی كه در این حوزه اقدامات مناسبی انجام داده اند در نظر گرفت.
وی، آموزش نیروی انسانی را ركن مهم اصلاح نظام اداری دانست و اشاره كرد: سوژه اداری و مدیریتی سپس بودجه باید مورد توجه مدیران قرار گیرد.
معاون نوسازی اداری سازمان اداری و استخدامی با اشاره به اینكه با درست عملیاتی كردن اصلاح ساختارهای اداری رضایتمندی مردم در حوزه خدمات رسانی افزایش می یابد، اظهار داشت: هدف از اجرای طرح میز خدمت، حذف بروكراسی های اداری است و تاكید می شود تنظیم پنجره واحد برای خدمات و اجرای كامل خدمات الكترونیك باید در اولویت قرار گیرد.
وی با اشاره به اینكه دولت با استخدام نیروی انسانی مخالفتی ندارد، اظهار داشت: این استخدام ها باید متناسب با پست ها و نیاز سازمان ها باشد.
به گزارش لوازم فلزی به نقل از ایسنا، مفید غلامی راد، رئیس سازمان برنامه و بودجه مازندران باز در جلسه شورای راهبردی توسعه مدیریت استان مازندران با اشاره به اینكه بودجه ابزار مدیریت توسعه است و باید توسعه مدیریت را بیشتر از بودجه سرلوحه اقدامات قرار داد، اشاره كرد: سوژه نیروی انسانی در دستگاه های اجرایی، به مشكل حادی تبدیل گشته است.
وی با اشاره به اینكه در مازندران تراكم نیروی انسانی ۱۴۹درصد بیشتر نسبت به پست های مصوب است، اشاره كرد: این امر نشان از نبود سیستم اداری درست در مازندران است.
رئیس سازمان برنامه و بودجه مازندران تصریح كرد: در ۷۲ دستگاه اداری استان مازندران ۹۸ هزار و ۳۳۵ نفر مشغول به كار هستند كه از این میزان ۵۴ درصد مردان و ۴۴ درصد آنرا زنان می سازند.
غلامی راد با اشاره به اینكه كارمندان ادارات از لحاظ تحصیلی در وضعیت مناسبی هستند، اظهار داشت: به لحاظ پست های سازمانی ۸۰ درصد كارمندان با تصدی و ۲۰ درصد بلاتصدی هستند.
رئیس سازمان برنامه بودجه استان مازندران با اشاره به اینكه در مازندران 53 هزار پست سازمانی وجود دارد، اشاره كرد: این در شرایطی است كه تعداد نیروهای شاغل در سازمان ها ۹۳ هزار نفر است.
وی با اشاره به اینكه با عنایت به رویكرد دولت جهت گیری برای به كارگیری بانوان در نظام سازمانی در اولویت ما قرار دارد، تصریح كرد: مهم ترین چالش نظام اداری مازندران در حوزه منابع انسانی، مازاد نیرو قراردادی بوده بطوریكه حالا ۲برابر نیروی قراردادی، اضافه داریم.
غلامی راد با اشاره به اینكه برای ساماندهی نیروهای دستگاه های اجرایی بخشنامه ای تدوین شده كه بر طبق آن به كارگیری نیروی قراردادی منوط به رعایت شرایط احراز شغل است، اشاره كرد: دستگاه های اجرایی موظف می باشند به ازای تعداد نیروی قراردادی مجموع پست های بلاتصدی را كاهش دهند.

1397/12/15
22:23:42
5.0 / 5
4802
تگهای خبر: آموزش , بودجه , خدمات , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی