شرایط دریافت وام ۳۰ میلیونی ازدواج اعلام گردید

شرایط دریافت وام ۳۰ میلیونی ازدواج اعلام گردید

به گزارش لوازم فلزی زوج هایی كه از فروردین ۱۳۹۶ عقد كرده اما تابحال وام ازدواج دریافت نكرده اند می توانند برای وام ۳۰ میلیونی به ازای هر نفر امسال اقدام نمایند.


به گزارش لوازم فلزی به نقل از ایسنا، بانك مركزی در بخشنامه ای به شبكه بانكی بند (الف) تبصره (۱)۶ قانون بودجه سال ۱۳۹۷ درباره تسهیلات قرض الحسنه ازدواج را برای اجرا ابلاغ نمود. طبق آنچه كه بانك مركزی اعلام نموده است، برمبنای بند الف تبصره ۱۶ قانون بودجه سال ۱۳۹۸ كل كشور شرایط وام ۳۰ میلیونی ازدواج به شرح زیر است:

«به منظور پشتیبانی از ازدواج جوانان، بانك مركزی جمهوری اسلامی ایران موظف است از محل پس انداز و جاری قرض الحسنه نظام بانكی، تسهیلات قرض الحسنه ازدواج به زوج هایی كه تاریخ عقد آنها پس از ۰۱/‏۰۱/‏۱۳۹۶‬ است و تابحال وام ازدواج دریافت نكرده اند، با اولویت نخست پرداخت كند.
تسهیلات قرض الحسنه ازدواج برای هر یك از زوج ها در سال ۱۳۹۸، ۳۰۰ میلیون (۳۰۰.۰۰۰.۰۰۰) ریال با دوره بازپرداخت پنج ساله با ستاندن یك ضامن معتبر و سفته است. بانك مركزی می تواند یارانه پرداختی به اشخاص را بعنوان تضمین در این زمینه بپذیرد.»

با عنایت به تبصره یاد شده موارد زیر لازم است توسط شبكه بانكی مدنظر قرار گیرد:

۱- پرداخت تسهیلات قرض الحسنه ازدواج در اولویت نخست پرداخت تسهیلات قرض الحسنه قرار دارد.

۲- تمامی بانك ها و مؤسسات اعتباری غیربانكی ملزم به پرداخت تسهیلات قرض الحسنه ازدواج از محل مجموع سپرده های قرض الحسنه پس انداز و جاری بوده و مبلغ تسهیلات مذكور برای هر یك از زوجین به میزان ۳۰۰ میلیون ریال با دوره باز پرداخت پنج ساله (۶۰ ماهه) و نرخ كارمزد ۴ درصد است.

۳- با توجه به مفاد ماده ۵۰ قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران، افراد مندرج در قانون مذكور، مشمول ستاندن قرض الحسنه ازدواج به میزان دو برابر افراد عادی (مبلغ ۶۰۰ میلیون ریال و با رعایت سایر شرایط و ضوابط اعطای تسهیلات مذكور) هستند.

۴- - رعایت سایر شرایط و ضوابط مندرج در سامانه تسهیلات قرض الحسنه ازدواج جهت دریافت تسهیلات مذكور الزامی است و سهمیه در نظر گرفته شده جهت آن بانك متعاقباً اعلام خواهد شد.1398/01/11
15:26:24
5.0 / 5
4787
تگهای خبر: بودجه , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی