وزارت صنعت، معدن و تجارت؛

۳۸۲ واحد صنعتی ناشی از سیل خسارت دیدند

۳۸۲ واحد صنعتی ناشی از سیل خسارت دیدند

به گزارش لوازم فلزی خسارت های اولیه بخش صنعت، معدن و تجارت در سیل اخیر تابحال ۲۲ هزار و ۴۰۰ میلیارد ریال برآورد شده است.



به گزارش لوازم فلزی به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، بر مبنای برآوردهای صورت گرفته، خسارت های وارد شده ناشی از سیل به واحدهای صنعتی تابحال ۵ هزار میلیارد ریال، واحدهای صنفی حدود ۴ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال، قالیبافان حدود هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال و زیر ساخت ها و تأسیسات شهرك های صنعتی و راه های دسترسی به معادن حدود هزار و ۵۵۰ میلیارد ریال برآورد شده است.
خسارت های صنعت، معدن و تجارت استان خوزستان با عنایت به وضعیت فعلی قابل بررسی نیست، اما طبق برآوردهای اولیه حدود ۱۰ هزار میلیارد ریال به این استان خسارت وارد شده است.
بنابراین گزارش، طبق برآوردهای اولیه تابحال به ۳۸۲ واحد صنعتی و ۱۷ هزار و ۹۰۰ نفر قالیباف در سیل اخیر خسارت برآورد شده است.
در استان گلستان ۱۰۰ واحد و ۱۰ هزار نفر، استان مازندران ۳۰ واحد و هزار نفر، استان ایلام ۸۰ واحد و ۲۰۰ نفر، استان لرستان ۱۲۵ واحد و ۶ هزار و ۲۰۰ نفر، استان كرمانشاه ۳۰ واحد و ۵۰۰ نفر و چهار محال و بختیاری ۱۷ واحد در قالیبافی خسارت دیده اند. خسارت های وارد شده به بخش قالیبافی استان خوزستان هنوز قابل بررسی نیست.
همچنین تابحال در استان های گلستان، ایلام، لرستان، كرمانشاه، مازندران، لرستان و چهارمحال و بختیاری ۲۶ شهرك صنعتی از لحاظ زیرساخت و تأسیسات شهرك گرفتار خسارت شده اند كه از محل اعتبار تملك دارایی های سرمایه ای برای بازسازی آنها و دسترسی به معادن ۱۵۴ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان اختصاص داده شده است. خسارت مربوط به استان خوزستان در این بخش تابحال برآورد نشده است.

1398/01/27
20:58:10
5.0 / 5
4800
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی