كاهش شدید ارزش پول سوئد

كاهش شدید ارزش پول سوئد

لوازم فلزی: ارزش كرون در ضمن هفت سال اخیر در مقابل دلار حدودا نصف شده است.


به گزارش لوازم فلزی به نقل از اسپوتنیك، در هفت سال اخیر كرون حدود یك سوم ارزش خود در مقابل یورو و نیمی از ارزش خود در مقابل دلار را از دست داده است و گزارش جدید بانك نوردیا سوئد پیش بینی كرده است روند كاهش ارزش پول ملی این كشور كماكان ادامه داشته باشد. این بانك نوشته است كاهش ارزش پول ملی سوئد در سال های اخیر به قدری شدید بوده، كه مشابه كشورهایی كه در آنها كودتا شده بوده است.
در ماه فوریه نرخ برابری كرون در مقابل دلار به پایین ترین سطح تاریخ خود رسید به شكلی كه از نرخ های ثبت شده در زمان ركود بزرگ سال ۲۰۰۹ باز پایین تر رفت. این گزارش تقصیر این كاهش ارزش را به گردن بانك مركزی انداخته است چونكه نرخ بهره در این كشور حالا در یكی از پایین ترین سطوح در میان نرخ های بهره تمامی كشورهای جهان قرار گرفته است.
این گزارش افزوده است كه بانك مركزی نمی تواند همزمان سیاست كنترل نرخ تورم و حفظ ارزش پول را دنبال كند و باید دست به انتخاب زد. اگر نرخ بهره هدف باشد بدیهی است كه ارزش پول در مقابل ارزهای خارجی تضعیف خواهد شد.
یكی از نویسندگان این گزارش گفته است كه سیاست های بانك مركزی مانع از تقویت ارزش كرون می شود. هم اكنون نرخ بهره در سوئد منفی ۰.۲۵ درصد است كه در كنار سطح پایین تورم منجر به كاهش رشد اقتصادی شده است و این تله ای است كه در سوئد و خیلی از كشورهای اروپایی مشاهده می شود.1398/02/01
23:19:41
5.0 / 5
4572
تگهای خبر: اقتصاد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی