ابتكار نیوزلندی ها برای كاهش فقر و افزایش درآمد

ابتكار نیوزلندی ها برای كاهش فقر و افزایش درآمد

لوازم فلزی: نیوزلند بودجه ابتكاری خودرا برمبنای فقر كودكان، خشونت های خانگی و مشكلات سلامت روانی نمایش كرده و آنرا «بودجه سلامت» نامیده است.


به گزارش لوازم فلزی به نقل از ایسنا- منطقه خراسان و به نقل از اكونومیك نیوز، با این برنامه نیوزلند نخستین كشور موفق دنیا در مدیریت مالی عمومی به همراه سلامت مردم خواهد بود.
گرانت رابرتسون، وزیر دارایی این كشور اظهار نمود: وزارتخانه ها برمبنای مجموعه ای از فاكتورهای مبتنی بر اصول بودجه پیشنهادی، گزارش خودرا در ۳۰ مه نمایش خواهند داد.
وی در سخنرانی مربوط به پیش بودجه در جمع تاجران، ارزش برچسب «ستاره اقتصاد» كه قسمتی از اقتصاد موفقیت آمیز نیوزلند در جهان بوده را تنزل داده و این برنامه را نمایش كرده است.
صندوق بین المللی پول انتظار دارد نیوزلند در سال ۲۰۱۹ رشد ۲.۵ درصدی داشته باشد و در سال ۲۰۲۰ این میزان ۲.۹ درصد باشد، اما رابرتسون اظهار داشت: با وجود چنین رشدی همچنان خیلی از شهروندان بی بهره از نتایج رشد اقتصادی هستند.
وی اظهار نمود: بطور قطعی، نرخ رشد تولید ناخالص داخلی كه خیلی از كشورهای دیگر در سراسر جهان در حسرت آن هستند در نیوزلند رخ داده، اما این رشد تولید ناخالص داخلی منجر به استانداردهای زندگی بهتر یا فرصت های بهتر زندگی در نیوزلند نشده است.
پس چگونه می توان ستاره اقتصاد بود در صورتیكه بی خانمانی، فقر كودكان و عدم تساوی در حال افزایش می باشد. بنا بر این در بودجه پیشنهادی دولت بر سلامت، رفع فقر و برابری تمركز شده و فراتر از سیاست اقتصادی و مالی نمایش شده معمول است.
در این برنامه از چارچوب استانداردهای مالی زندگی در اولویت های سرمایه گذاری دولتی و تصمیمات مربوط به بودجه استفاده شده كه گاهی اوقات جنبه های مهم سلامت در این مورد نادیده گرفته می شود.
به همین دلیل، دولت برای موفقیت بیشتر از فاكتورهای اقتصادی سنتی فراتر رفته و چگونگی زندگی مردم را بررسی نموده است.
بعنوان مثال، با قانون اخیر كاهش فقر كودكان، وزارت دارایی مجبور به گزارش بودجه در مقابل مجموعه ای از معیارهای سلامت و فقر كودكان خواهد بود.
بودجه سلامت پنج اولویت اصلی دارد: حركت به سمت اقتصاد كم مصرف، نوآوری دیجیتالی، كاهش فقر كودكان، سلامت روان و افزایش درآمد مردم نیوزلند.

منبع:

1398/03/02
20:08:35
5.0 / 5
4658
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی