آب امسال به چند روستا می رسد؟

آب امسال به چند روستا می رسد؟

لوازم فلزی: ادامه روند آب رسانی به روستاها هم چنان یكی از مهم ترین سرفصل های اقدامات وزارت نیرو امسال است. بطوریكه پیش بینی شده امسال در صورت تخصیص اعتباری به میزان 100 میلیون یورو از محل صندوق ملی و با احتساب اختصاص معادل ریالی ارز نیمایی برای آن، تأسیسات آب رسانی به 1950 روستا تكمیل و از نعمت آب آشامیدنی پایدار و سالم بهره مند شوند.


به گزارش لوازم فلزی به نقل از ایسنا، دولت در چارچوب بند ب تبصره ۶ لایحه بودجه سال ۱۳۹۸ آورده است: "وزارت نیرو بوسیله شركت های آبفای شهری سراسر كشور، مكلف است علاوه بر دریافت نرخ آب های شهری، به ازای هر مترمكعب فروش آب آشامیدنی، مبلغ ۲۰۰ ریال از مشتركان آب دریافت و به خزانه داری كل كشور واریز نماید. صددرصد وجوه دریافتی تا سقف ۹۶۵ میلیارد ریال، از حساب مذكور در بودجه شركت مزبور صرفاً جهت آب رسانی شرب روستایی و عشایری اختصاص می یابد. "
استفاده از منابع صندوق توسعه ملی برای آب رسانی به روستاها
میزان عوارض دریافتی در قبوض آب از این محل، در سال ۱۳۹۷، معادل ۱۵۰ ریال بود و سقف وجوه دریافتی از این محل، برای آب رسانی شرب روستایی و عشایری، در سال قبل ۷۵۰ میلیارد ریال بود. در سال ۱۳۹۶، ۱۵۸۳ روستا با جمعیتی بالغ بر یك میلیون و ۱۷۳ هزار نفر، از آب آشامیدنی سالم و بهداشتی برخوردار شدند. ادامه روند آب رسانی به روستاها همچنان در دستور كار دولت قرار دارد. بطوریكه اواخر سال گذشته، رضا اردكانیان - وزیر نیرو - اعلام كرد در سال ۱۳۹۸ با اذن مقام معظم رهبری برای سرعت دادن به اجرای طرح های آب رسانی روستایی از منابع صندوق توسعه ملی استفاده خواهیم كرد.
آب رسانی به ۱۹۵۰ روستا در سال جاری
در این راستا، شاهین پاكروح - معاون مهندسی و توسعه ی شركت مهندسی آب و فاضلاب كشور- در گفت و گو با ایسنا با بیان این كه در سال قبل ۱۵۱۱ روستا با جمعیت ۱.۲ میلیون نفر از آب شرب سالم و پایدار بهره مند شدند، اظهار نمود: در سال گذشته، خدمات آب رسانی به ۲۸۷۵۳ روستای با سكنه ی بیشتر از ۲۰ خانوار كشور با مجموع جمعیت ۱۶.۷۹ میلیون نفر كه ۸۲.۲ درصد جمعیت روستاهای با سكنه ی بیشتر از ۲۰ خانوار كشور را شامل می شود، بوسیله مجتمع ها و پروژه های آب رسانی تك روستایی انجام شده است.
وی ادامه داد: به میزان ذكر شده ۵۰۴۷ روستای برخوردار از تأسیسات آب رسانی با مجموع جمعیت ۲.۵ میلیون نفر را كه تأسیسات آب رسانی آنها به صورت خودگردان و توسط شوراهای روستایی اداره می شود و تحت پوشش خدمات آب رسانی وزارت نیرو قرار ندارند، افزوده می شود.
معاون مهندسی و توسعه ی شركت مهندسی آب و فاضلاب كشور در ادامه درباره آب رسانی به روستاها امسال نیز توضیح داد: در سال ۱۳۹۸ نیز در صورت تخصیص اعتباری به میزان ۱۰۰ میلیون یورو از محل صندوق ملی و با احتساب اختصاص معادل ریالی ارز نیمایی برای آن، تأسیسات آب رسانی به ۱۹۵۰ روستای كشور با جمعیت تقریبی ۱.۲۱ میلیون نفر تكمیل و از نعمت آب آشامیدنی پایدار و سالم بهره مند خواهند شد.
منبع:

1398/03/08
11:11:15
5.0 / 5
4687
تگهای خبر: بودجه , خدمات , دولت , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی