ارزش معاملات بورس كم شد

ارزش معاملات بورس كم شد

لوازم فلزی: حجم و ارزش معاملات بورس تهران در هفته اخیر، نسبت به هفته قبل به ترتیب 27 و 29 درصد كاهش یافته است اما شاخص كل توانسته بعد از فراز و فرودهایی 367 واحد رشد كند.


به گزارش لوازم فلزی به نقل از ایسنا، بورس تهران در هفته اخیر چهار روز كاری داشت و همین سوژه یكی از دلایلی بود كه سبب شد ارزش معاملات نسبت به مدت مشابه هفته گذشته با ۲۹ درصد افت مواجه شود.
در هفته اخیر ارزش كل معاملات بورس تهران به رقم چهار میلیارد و ۴۰۸ میلیون تومان رسید. این در شرایطی است كه ارزش كل معاملات بورس در هفته قبل (هفته منتهی به پنجم تیر ماه) تا رقم شش میلیارد و ۲۰۵ میلیون تومان بالا رفته بود.
همین طور حجم معاملات در این چهار روز با افت ۲۷ درصدی مواجه بود؛ بطوریكه در هفته گذشته ۱۱ هزار و ۹۸۷ سهم معامله شد اما در این هفته به داد و ستد ۱۶ هزار و ۳۷۹ سهم بسنده شد.
معامله گران روزهای گذشته با نوعی سردرگمی مواجه بودند؛ چونكه بگفته كارشناسان بازار، قیمت ها در بورس با عنایت به عوامل بنیادی و مقدار تولید و فروش شركت ها حركت نمی كند و بیشتر تابع موضوعات كلان اقتصادی و هیجانات ناشی از این اخبار است. این مساله سبب شده به صورت غیر منتظره قیمت سهم ها با افت و رشد همراه شود و متعاقب آن فاكتورهای بازار با فراز و فرودهای غیر قابل انتظار مواجه شوند.
در پنجم تیر ماه سال جاری شاخص كل بازده نقدی و قیمتی بورس اوراق بهادار تهران در تراز ۲۴۸ هزار و ۵۷۷ واحدی ایستاد اما با گذشت چهار روز كاری، این شاخص بعد از فراز و فرودهایی توانست با ۳۶۷ واحد افزایش این كانال را حفظ و تراز ۴۴۸ هزار و ۹۴۴ واحدی را تجربه كند.
اما شاخص آزاد شناور در این مدت با افت ۹۱۶ واحدی روبه رو شد و در تراز ۲۷۹ هزار و ۳۶۳ واحدی ایستاد. همین طور شاخص بازار اول با افت ۱۵۱۲ واحدی، رقم ۱۸۴ هزار و ۲۲۳ را تجربه نمود.1398/04/14
16:34:22
5.0 / 5
4721
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , تولید , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی