رئیس دیوان محاسبات كشور: لرستان در جذب اعتبارات كند عمل كرده است

رئیس دیوان محاسبات كشور: لرستان در جذب اعتبارات كند عمل كرده است

لوازم فلزی: رئیس دیوان محاسبات كشور اظهار داشت: لرستان در جذب اعتبارات كند عمل كرده است.


به گزارش لوازم فلزی به نقل از ایسنا، عادل آذر، رئیس دیوان محاسبات كشور در شورای اداری لرستان اظهاركرد: طبق آمار دیوان محاسبات لرستان در جذب اعتبارات تخصیص یافته كند عمل كرده است.
وی با ذكر این مطلب كه برخی تخصیص های ۹ ماه پیش در بعضی موارد هنوز جذب نشده است، افزود: با این نرخ تورمی اگر این اعتبار پنج ماه پیش جذب می شد ۵ برابر امروز می توانستیم كاركرد داشته باشیم.
آذر به اعتبارات حوزه سیل لرستان اشاره نمود و اضافه كرد: اعتبارات حوزه مدیریت بحران و ماده ۱۰ و ۱۲ خارج از شمول تلقی می شوند و قانون هم ترك تشریفات در موارد بحران را مشخص كرده است.
رئیس دیوان محاسبات كشور با اشاره به اینكه معاملات باید در بستر سامانه ستاد صورت گیرد، افزود: این سامانه در بعضی حوزه های فرهنگی مشكلاتی دارد.
آذر با اشاره به این كه لرستان از نظر ثبت معاملات در سامانه در ردیف استان های متوسط است، افزود: در سامانه ثبت اموال دولت نیز لرستان از استان های متوسط است كمااینكه این سامانه شناسایی اموال دولت، ثبت آنان را بر عهده دارد البته اموال اجاره ای نیز در این سامانه ثبت می شود چونكه ما نمی دانیم حكومت ما چقدر دارایی دارد.
رئیس دیوان محاسبات كشور با اشاره به این كه دارایی های ثبت و شناسایی شده در سامانه مذكور پشتوانه اسناد دولتی هستند، افزود: نقطه لطمه در دستگاه های اجرایی ضعف كنترل های داخلی است.
آذر با اشاره به اینكه گزارشاتی راجع به فاكتور سازی داریم، اظهاركرد: گاهی این فاكتور سازی به نیت خیر است اما این موارد جرم است.
وی با ذكر این مطلب كه لرستان ظرفیت دانشی و علمی ناب دارد، افزود: لرستان طبق ارزیابی های كیفیتی و علمی دیوان لرستان گنجینه غنی دانشی و دانشمندی دارد.
آذر از ارسال گزارش حسابرسی اقتصاد مقاومتی به محضر رهبر معظم انقلاب آگاهی داد و اظهار داشت: برش استانی این گزارش برای مجمع نمایندگان ارشال می شود.
رئیس دیوان محاسبات كشور با اشاره به اینكه در گزارش حسابرسی اقتصاد مقاومتی استان ها سه رسته هستند، افزود: لرستان در این عرصه در رسته مناسبی نیست البته گزارس حسابرسی اقتصاد مقاومتی تا آخر سال ۹۷ جمع آوری شده است.
آذر بر استقرار نظام بودجه ریزی بر اساس عملكرد در دستگاها اشاره نمود و اضافه كرد: باید نظارت را در خدمت توسعه آورد و فرماندهان توسعه مدیران اجرایی هستند و باید از مدیران بعنوان خط مقدم توسعه حفاظت كرد.
آذر با اشاره به اینكه در بخش پیشگیری فعالیت های آموزشی در دیوان محاسبات انجام شده است، افزود: لطمه شناسی پرونده های دیوان محاسبات را انجام داده ایم و به این نتیجه رسیدیم كه بیشتر تخلفات مدیران به سبب برداشت نادرست از قوانین است.
وی با ذكر این مطلب كه ۹۷ درصد مدیران كشور باشرف و پاكدست هستند، افزود: برخی قوانین نیز دارای ابهام بوده و شفافیت كامل را ندارند.
منبع:

1398/05/17
18:41:44
5.0 / 5
4979
تگهای خبر: آموزش , اقتصاد , بودجه , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی