برق ۱۰ مركز حیاتی تهران قطع شد

برق ۱۰ مركز حیاتی تهران قطع شد

به گزارش لوازم فلزی در رزمایش قطع برق و ارزیابی آماده بكاری مولدهای اضطراری در بعضی مراكز خاص پایتخت با محوریت سازمان پدافند غیرعامل كشور و استانداری تهران به صورت همزمان برق ۱۰ مركز حیاتی از ۶۳۱ مركز حیاتی در استان تهران قطع شد.


به گزارش لوازم فلزی به نقل از ایسنا، این مراكز شامل بیمارستان میلاد، فرمانداری، استانداری، سامانه ترافیك مترو، تصفیه خانه شماره ۳ و ۴ تهرانپارس، سامانه ترافیك و عبور و مرور راهور، دیسپاچینگ توزیع تهران بزرگ، پاساژ مخابرات، سازمان پدافند غیرعامل كشور و فرودگاه می شود.
حسین صبوری - مدیرعامل شركت توزیع نیروی برق تهران بزرگ - در این مراسم با بیان این كه این شركت مسئولیت تامین برق پایتخت با 4.5 میلیون مشترك را دارد، اظهار داشت: شبكه برق تهران شامل 32 هزار كیلومتر شبكه، 18 هزار دستگاه پست برق شده كه توسط 6000 نفر به صورت شبانه روزی مدیریت می شود.
وی با تاكید بر این كه نگهداری از این حجم از شبكه با روش های قدیمی امكان پذیر نیست، اظهار نمود: ما با استفاده از فناوری های جدید دنیا در حال توسعه شبكه برق تهران هستیم به صورت كلی پنج مركز كنترل مسئولیت نظارت بر شبكه برق تهران كه 10 درصد برق كشور را شامل می شود، برعهده دارند.
مدیرعامل شركت توزیع نیروی برق تهران بزرگ با تاكید بر این كه هوشمندسازی شبكه یكی از رویكردهای این شركت است، اظهار نمود: 3000 نقطه از این شبكه مجهز به اتوماسیون است. برای پایداری شبكه هم شبكه فشار ضعیف هوایی با شبكه فشار قوی كابل خودنگهدار جایگزین می گردد. تابحال از 6000 كیلومتر شبكه فشار ضعیف تنها 800 كیلومتر باقی مانده كه به شبكه فشار قوی تبدیل گردد.
وجود 631 مركز حیاتی در تهران
ایشان در ادامه با بیان این كه 631 مركز حیاتی در تهران وجود دارد، اظهار داشت: این مراكز 38 درصد فیدرها را به خود اختصاص می دهند.
صبوری در ادامه با اشاره به پیك مصرف در استان تهران بیان كرد: پیشبینی می شد امسال پیك مصرف در تهران 5000 مگاوات باشد، چونكه هر سال 100 هزار مشترك جدید اضافه می شود، از جانب دیگر امسال دمای تهران 1.5 درجه نسبت به سال قبل افزایش داشت، با این وجود شاهد افزایش كمتر از دو درصدی پیك تهران نسبت به سال قبل بودیم.
در ادامه مراسم انوشیروان محسنی بندپی - استاندار تهران - با تاكید بر این كه امسال شاهد تامین قابل اطمینان برق در شهر تهران بودیم، اظهار داشت: هرچند در ابتدای سال با بارش های الهی مواجه شدیم، اما در اواخر خردادماه، تیرماه و مردادماه با افزایش دما هم مواجه شدیم. با این وجود حتی شاهد قطعی برق نقاط پراكنده در تهران نبودیم.
وی با تاكید بر این كه باید خویش را مجهز به پدافند غیرعامل نماییم، اظهار داشت: این هدف رصد می شود. از آنجایی كه برق یكی از زیرساخت های اصلی كشور بوده و با قطعی آن چرخه اقتصاد و آرامش خانوارها متوقف می شود، ابتكار طرح هایی مانند پدافند غیرعامل و هدایت دستگاه ها و مراكز حساس به این سو می تواند آمادگی را بیشتر كند.1398/05/27
13:42:05
5.0 / 5
4449
تگهای خبر: اقتصاد , چین , دستگاه , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی