قابل توجه مشمولان سهام عدالت

قابل توجه مشمولان سهام عدالت

به گزارش لوازم فلزی مشمولان سهام عدالت برای دریافت سود این سهام باید شماره شبای حساب بانكی خویش را در سامانه سهام عدالت ثبت كنند.


به گزارش لوازم فلزی به نقل از ایسنا، سازمان خصوصی سازی اعلام نمود: توزیع سود سهام عدالت سال مالی شركت های سرمایه پذیر در حالی از سال ۹۵ تا كنون در حال اجرایی می باشد كه مشمولان برای دریافت سود این سهام باید شماره شبای حساب بانكی خود و اعضای مشمول خانوار خویش را در سامانه سهام عدالت ثبت كنند.
قابل ذكر است كه لایحه ساماندهی سهام عدالت در حال پیمودن مراحل نهایی جهت تصویب در مجلس شورای اسلامی است. بر این اساس جهت آگاهی و پیشگیری از تضییع حقوق افرادی كه تا كنون نسبت به ثبت شماره شبای خود(و در صورت مشمول بودن خانوار به همراه اعضا خانوار) در سامانه سهام عدالت اقدام نكرده اند، خواهمشند است نسبت به تكمیل اطلاعات و ثبت شماره شبای خود جهت بهره مندی از مزایای سهام تخصیصی اقدام نمایند.
همینطور سازمان خصوصی سازی طی نامه ای خطاب به استانداران و مسئولین مراكز در رابطه با اقشار مختلف سهام عدالت اعلام نموده فهرست مشمولین هر شهرستان به فرمانداران ابلاغ گردیده تا از هر طریق ممكن همچون بخشداری ها و دهیاری ها اطلاع رسانی لازم صورت گرفته تا مشمولین با رفتن به سامانه فوق، نسبت به تكمیل اطلاعات و ثبت شماره شبای خود جهت بهره مندی از مزایای این سهام اقدام نمایند.
بر طبق این گزارش، ورود و ثبت شماره شبای بانكی مستقل برای هر یك از اعضای خانوار كه مشمول سهام عدالت باشند به تفكیك ضروری بوده و صرف ثبت شماره شبای سرپرست خانوار برای برخورداری از اصل سهام و سود سهام عدالت كفایت نمی كند و سبب محروم شدن سایر اعضای خانوار از سهام عدالت و سود متعلق به آن خواهد شد.
لازم به ذكر است كه برخلاف توزیع یارانه ها، در توزیع سود سهام عدالت سود فقط به حساب هر مشمول به طور مجزا واریز خواهد شد، در نتیجه باید شماره شبای بانكی هر مشمولی ولو زیر ۱۸ سال مستقلا و جداگانه وارد سامانه سهام فوق الذكر شود.
برای اطلاع بیشتر سامانه سهام عدالت به نشانی www.samanese.irبه صورت ۲۴ ساعته آماده ثبت شماره شبای مشمولین سهام عدالت و همینطور شماره ۰۲۱۸۳۳۳۸ آماده پاسخگویی در مورد سهام عدالت است.1398/05/28
21:02:46
5.0 / 5
4542
تگهای خبر: سرمایه , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی