وزیر اقتصاد:

بانكها به بازار بورس روی بیاورند

بانكها به بازار بورس روی بیاورند

لوازم فلزی: وزیر امور اقتصادی و دارایی با ابراز امیدواری نسبت به آینده بازار بورس به بانكها سفارش كرد كه برای رهایی از بنگاهداری به بازار بورس بروند.


به گزارش لوازم فلزی به نقل از ایسنا، فرهاد دژپسند عصر امروز (۹ شهریور) در جلسه ای با حضور فعالان بازار سرمایه با اشاره به اینكه هزینه های حاكمیتی در همه جای دنیا بوسیله درآمدهای مالیاتی تامین می شود، اظهار نمود: من از یك طرف بعنوان وزیر دارایی باید به دنبال راهكارهایی برای افزایش درآمدهای مالیاتی باشم و از جانب دیگر بعنوان وزیر اقتصاد، باید به دنبال تقویت بازار سرمایه بعنوان پشتوانه اقتصاد كشور باشم.
دژپسند با تاكید بر اینكه اعطای تخفیف های مالیاتی كار ساده ای نیست، افزود: بنابراین است كه مجلس شورای اسلامی باید درباره وضع و معافیت مالیاتی یا تعیین نرخ مالیات تصمیم بگیرد.
وزیر اقتصاد با ابراز امیدواری نسبت به آینده بازار بورس، اظهار نمود: بورس نشان داد كه می تواند یك روند پایدار و رو به رشد داشته باشد، هرچند معتقدم كه این بازار هنوز با سهمی كه باید در تامین مالی اقتصاد كشور ایفا كند، فاصله دارد.
دژپسند با تاكید بر اینكه در شرایط جنگ اقتصادی و حجم بالای نقدینگی، موثرترین راه برای تامین سرمایه، بازار بورس است؛ افزود: در این عرصه باید آموزش ها و آگاه سازی های لازم صورت گیرد تا كسی كه به این بازار قدم می گذارد بداند كه این حوزه چه مقدمات و الزاماتی دارد.
وی همینطور با اشاره به اینكه بانكهای كشور باید برای رهایی از بنگاهداری به بازار بورس روی بیاورند، اظهار داشت: هرچند شورایعالی بورس تلاش می كند تا فعالین این حوزه از خطر دور باشند اما واقعیت این است كه هركسی كه به این حوزه وارد می شود باید درصدی از ریسك را هم بپذیرد.
در ادامه این نشست نیز امیدعلی پارسا _رئیس سازمان امور مالیاتی _ با اشاره به اینكه نسبت مالیات به تولید ناخالص داخلی در كشور بالاتر از ۸ درصد است، اظهار داشت كه همه درآمدهای دولتی چیزی در حدود نصف حقوق پرداختی به كاركنان كشور است كه این به معنای فرار و معافیت های مالیاتی گسترده در اقتصاد است.
منبع:

1398/06/09
19:34:01
5.0 / 5
4218
تگهای خبر: آموزش , اقتصاد , بازار , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی