تثبیت شاخص دلار

تثبیت شاخص دلار

لوازم فلزی: شاخص دلار موفق شد در ابتدای معاملات هفتگی نیز در كانال ۹۸.۴ واحد باقی بماند.


به گزارش لوازم فلزی به نقل از رویترز، بعد از سخنان جدید رئیس بانك مركزی آمریكا كه به گمانه زنی ها در مورد كاهش مجدد نرخ بهره در آمریكا شدت بخشید، ارزش دلار در بازارهای جهانی نسبتا تثبیت شد. جروم پاول گفته بود كه به منظور حفظ و تقویت رشد اقتصادی آمریكا، بانك مركزی در زمان مناسب از ابزارهای در اختیار خود استفاده خواهد نمود.
شاخص دلار كه نرخ برابری آن در مقابل سبدی از ارزهای جهانی را اندازه می گیرد در معاملات روز دوشنبه نسبتا بدون تغییر در مقایسه با روز جمعه و در سطح ۹۸.۴۲۳ واحد باقی ماند. در مقابل ین، هر دلار به ۱۰۶.۹ ین تقویت شد تا به بالاترین سطح این ماه خود برسد. هر دلار استرالیا به ازای ۰.۶۸۵۷ دلار آمریكا مبادله شد.
ماساهیرو ایشی كاوا- استراتژیست ارشد موسسه "دایوا سكیوریتیز" اظهار داشت: انتظار نسبت به كاهش نرخ بهره توسط فدرال رزرو در معاملات امروز به كمك دلار آمد و جلوی ریزش زیاد آن به علت آمار نه چندان خوب اشتغال را گرفت.
بعد از رسیدن ارزش یورو به پایین ترین سطح خود در مقابل دلار طی ۲۸ ماه اخیر، امروز ارزش ارز واحد اروپایی در مقابل اسكناس سبز اندكی تقویت شد تا هر یورو به ازای ۱.۱۰۲۵ دلار مبادله شود. با این وجود یورو از ركورد امسال خود و رسیدن به كانال ۱.۱۳ دلار فاصله بسیاری دارد. از جانب دیگر اما پوند كه در حال بازیابی تدریجی ارزش خود است به ۱.۲۲۸۲ دلار افزایش یافت هر چند كه با عنایت به تداوم بحران داخلی سیاسی در انگلیس بر سر چگونگی حل و فصل مسئله برگزیت، چشم انداز پوند كماكان پر ریسك است.
در مقابل سایر ارزهای جهانی، هر دلار آمریكا به ازای ۱.۳۱۶۳ دلار كانادا، ۰.۹۸۸۸ فرانك سوئیس و ۷.۱۳۰۳ یوان چین مبادله شد.
بازدهی اوراق قرضه ۱۰ ساله وزارت خزانه داری آمریكا مجدد به كانال ۱.۵ درصدی برگشت و از ۱.۶۰۸ درصد به ۱.۵۶۷ درصد كاهش پیدا كرد.
منبع:

1398/06/18
23:52:17
5.0 / 5
4434
تگهای خبر: ابزار , اقتصاد , بازار , چین
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی