وزیر نیرو خبر داد

۲۰ نیروگاه حرارتی تولید برق در ۱۳ استان بهره برداری می شود

۲۰ نیروگاه حرارتی تولید برق در ۱۳ استان بهره برداری می شود

به گزارش لوازم فلزی وزیر نیرو اظهار داشت: حدود ۹۵ درصد از تجهیزات صنعت برق در داخل كشور تولید می شود و تا آخر امسال فقط در بخش تولید برق در ۱۳ استان، ۲۰ نیروگاه حرارتی دیگر را به طرفیت ۳۰۲۲ مگاوات به مدار بهره برداری خواهیم رساند.


به گزارش لوازم فلزی به نقل از ایسنا، رضا اردكانیان امروز در افتتاح پست ۶۳ كیلو ولت سفیددشت، اظهار نمود: خوشبختانه به بركت جمهوری اسلامی و تلاش ها و فعالیت های چهار دهه، حالا صنعت برق كشور در زمره موفق ترین ها در منطقه است به صورتی كه از امكان ارتباط و تبادل انرژی حدودا با تمام كشورهای همسایه برخوردار می باشد و پروژه های عدیده ای در دست اجراست.
وی با اشاره به نتایج جلسات روز گذشته در آنكارا برای مبحث سوریه، خاطرنشان كرد: اجلاس سه جانبه ای بین ایران، روسیه و تركیه برقرار بود كه جلسات دو جانبه ای به منظور بررسی و پیشبرد طرح های اقتصادی ایران و تركیه برگزار گردید تا پاسی از شب این جلسه ادامه داشت.
اردكانیان افزود: با وزیر انرژی روسیه و تركیه بحث هایی صورت گرفت كه حالا در شرایطی قرار داریم كه با بیان رئیس جمهوری روسیه علاوه بر بهره مندی از وام دولتی برای دو پروژه مهم راه اندازی نیروگاه ۱۴۰۰ مگاباتی سیریك و هرمزگان و برقی كردن اینچه برون- گرمسار كه حدود ۲.۳ میلیارد یورو خواهد بود تا سقف ۲.۷ میلیارد یورو دیگر از وام دولتی روسیه بهره مند شویم.
وی اظهار داشت: در دو ماه آتی پروژه ها تدوین خواهد شد و آنها را به مراجع مربوطه در مسكو منعكس می نماییم چونكه پروژه های مهم در بخش انرژی هستند.
وزیر نیرو بیان كرد: با تركیه هم توافق شد نه تنها تجارت برق را كه وقفه ای پیش آمده بود، باردیگر از سر گیریم بلكه ظرفیت انتقال را از ۶۴۰ مگاوات به ۱۲۸۰ مگاوات یعنی حدود دو برابر شدن ظرفیت انتقال در دستور كار قرار دادیم.
وی افزود: ارتباط فعال ما در حوزه انرژی برق با سایر كشورهای همسایه همچون پاكستان، افغانستان، ارمنستان، آذربایجان، تركیه و عراق برقرار است كه این امر موقعیت ویژه ای را برای ما رقم می‍ زند تا صنعت برق ایران بتواند از فرصت پیش رو برای فعال شدن در بازارهای منطقه با اولویت كشورهای همسایه و سایر كشورها بهره مند شود.
اردكانیان اظهار داشت: در شش سال قبل ۲۴۰ هزار میلیارد تومان در صنعت برق ایران توسط دولت و بخش خصوصی از منابع مختلف سرمایه گذاری شده است به صورتی كه به صورت متوسط سالانه ۴۰ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری انجام می شود.
وی افزود: در این صنعت و با در نظر گرفتن تنگناهایی كه تحریم های اخیر به صورت طبیعی بوجود آورده است، دسترسی به این سرمایه گذاری ها، فعالیت ها و به ثمر رساندن پروژه های تامین انرژی كشور حاوی عزم و اراده و توجه به توانمندی های داخلی است.
وزیر نیرو بیان كرد: حدود ۹۵ درصد از تجهیزات صنعت برق در داخل كشور تولید می شود و تا آخر امسال فقط در بخش تولید برق در ۱۳ استان كشور ۲۰ نیروگاه حرارتی دیگر را به طرفیت سه هزار و ۲۲ مگاوات به مدار بهره برداری می رسانیم.
وی بیان كرد: امسال با همكاری هم موفق شدیم سه ركورد مهم را در صنعت برق كشور بدست آوریم، امید است سال آینده هر سه ركورد را بشكنیم و این مسیر ادامه داشته باشد.
اردكانیان با اشاره به اینكه چهار محال و بختیاری در بخش های مختلف استانی رو به توسعه است، خاطرنشان كرد: نقش آب و انرژی بعنوان زیرساخت های تعیین كننده بوده و برای هر نوع سرمایه گذاری در این استان بخصوص در جهت افزایش اشتغالزایی مشكلی برای تامین انرژی وجود ندارد و هر نوع نیاز در این زمینه را جوابگو خواهیم بود.
وی اظهار نمود: آنچه در مورد بحث آب بوده به این معناست كه جلسات امروز و جلسات مستمری كه در تهران با حضور مسؤلان استانی در وزارت نیرو دنبال می نماییم، در دستور كار ما قرار دارد.
وزیر نیرو اضافه كرد: مصلحت همه ما بعنوان شهروندان كشور در این است كه وزارت نیرو مرجعیت كارشناسی در قبال تمام طرح ها در زمینه حفظ و توسعه دارد، به این معنا كه باید اطمینان خاطر برای همه از مسؤلان تا شهروندان و گروه های مرجع، فعالان عرصه های اجتماعی و رسانه ها چه در زمان كمبودها، خشكسالی و ترسالی در هر شرایطی فراهم باشد.
وی افزود: كارشناسی بودن یك مرجع به معنای كامل بودن اطلاعات نیست و بطور قطع ما هم نیازمند یادگیری بیش تر و به هنگام كردن اطلاعات و بازبیتی تصمیات در هر مقطع مناسب هستیم، ولی لازم است اطمینان خاطری برای مردم وجود داشته باشد تا اگر در این زمینه تردیدهایی وجود دارد به كمك یكدیگر برطرف شوند.
وزیر نیرو بیان كرد: تا زمانی كه مسئولیت داریم، تلاش ما در این زمینه بوده كه اصلی ترین مصلحت كشور این است كه وزارت نیرو حرف كارشناسی را بیان كند، بنده هم در مدیریت ها مسئول زشت و زیبای عملكرد تك تك مدیران وزارت نیرو در كشور بوده و جوابگو هستم.
وی تصریح كرد: بهترین روند و روال برای تمام كارها این است كه اختیارات و مسئولیت در امور اجرایی با یكدیگر متناسب باشند.1398/06/26
22:59:02
5.0 / 5
4313
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , تولید , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی