استاندار زنجان:

صادرات باید دغدغه شده تا مشكلات حل شود

صادرات باید دغدغه شده تا مشكلات حل شود

به گزارش لوازم فلزی استاندار زنجان اظهار داشت: هم اكنون همه واقف باشند كه باید از حرف ها كم و اقدام عملی صورت گیرد.به گزارش لوازم فلزی به نقل از ایسنا، منطقه زنجان، فتح الله حقیقی ظهر امروز در دومین كارگروه توسعه صادرات استان، ضمن گرامی داشت هفته دفاع مقدس و تبریك به مناسبت بازگشایی مدارس، اظهار نمود: هم اكنون همه واقف باشند كه باید از حرف ها كم و اقدام عملی صورت گیرد و هر كس اقدام عملی انجام دهد، موفق تر است. امروز باید صادرات مساله و دغدغه شود تا مشكلات حل شود.
این مسئول افزود: وقتی در ارتباط با صادرات و هیئت های تجاری صحبت می شود، باید عایدی آن صدمه شناسی شود و اعزام هیئت ها حتما باید نتیجه عملی داشته باشد. انتظار می رود سازمان صمت استان خروجی نمایشگاه های برگزار شده و سفر هیئت های اعزامی به خارج از كشور را برای حداقل سه سال گذشته، صدمه شناسی كند.
وی با اشاره به دیدار با هفت سفیر در استان زنجان، اضافه كرد: در دیدار با این سفرا پیشنهاد تشكیل كمیته مشترك با این كشورها مورد استقبال قرار گرفت، به همین خاطر سازمان صمت باید اقدامات انجام شده در این رابطه را مورد بررسی قرار دهد، از آنجایی كه ۶۱ درصد تجارت استان با كشور تركیه است باید موضوعاتی از قبیل ایجاد شهرك ترك در زنجان هم بررسی شود.
حقیقی خاطرنشان كرد: در ارتباط با تجارت باید جلسات گوناگونی تشكیل و مشكلات و موارد با سرعت بیشتری حل شود. همینطور باید سرعت اجرا و عملیاتی شدن كارها نسبت به پروژه و مشكلات استان بیشتر شود. علاوه بر آن باید نتایج سفرها و هیئت های اعزامی پیگیری شود تا اهدافی كه به دنبال آن هستیم، به بار بنشیند.
وی با اشاره به اینكه هر چه كه در استان هزینه می شود، بیت المال است، اظهار داشت: در ارتباط با ایجاد نمایشگاه ساخت داخل و رونق تولید در استان باید توجه داشت كه هدف از برگزاری نمایشگاه این است كه منجر به قرارداد عملی شده و به نخبگان هم در این زمینه فراخوان داده شود تا نیازهای وارداتی استان در اختیار آنان قرارگیرد تا مشخص شود كه كدام یك از این افراد و یا شركت ها توان انجام این كار را دارند.
استاندار زنجان با تاكید بر فرهنگ سازی جهت استفاده از توان داخلی، خاطرنشان كرد: نیروهای مسلح كشور با وجود تحریم ها و محدودیت هایی كه ضد آنان اعمال شده، در ساخت ادوات مورد نیاز خود موفق بودند و این بخش باید بعنوان الگو در كشور مورد توجه قرار گرفته و در این زمینه فرهنگ سازی لازم هم صورت گیرد.
نماینده عالی دولت در استان زنجان، ۹۰ درصد صادرات استان را شامل انواع شمش های فلزی دانست و عنوان كرد: با محدودیت هایی كه از جانب وزارت صنعت، معدن و تجارت نسبت به صادرات شمش های فلزی اعمال شده، صادرات استان كاهش یافته كه باید در نیمه دوم افزایش یابد. همینطور باید توجه داشت فقط تامین نیاز داخل سبب كاهش صادرات نیست، بلكه مشكلاتی هم وجود دارد كه باید مورد توجه قرار گیرد و راهكار عملی تجار و بازرگانان این حوزه هم باید برای تصمیم گیری مدنظر باشد.
وی تصریح كرد: بهتر است در اعزام هیئت ها به خارج، اهدافی تعیین و جلسات این حوزه هم بیشتر شود تا مسائل مربوط به تجارت، زودتر و با كیفیت بیشتری حل شود.1398/06/31
15:21:45
5.0 / 5
4441
تگهای خبر: تولید , دولت , شركت , صادرات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی