افزایش جمعیت مگس زیتون در بالادست سد منجیل

افزایش جمعیت مگس زیتون در بالادست سد منجیل

به گزارش لوازم فلزی رئیس سازمان جهاد كشاورزی گیلان با اشاره به اینكه جمعیت مگس زیتون در بالادست سد منجیل افزایش یافته اظهار داشت: باغداران هر چه سریعتر نسبت به برداشت محصول اقدام نمایند.


به گزارش لوازم فلزی به نقل از ایسنا، علی درجانی با اشاره به اینكه 8هزار و 700هكتار از باغات زیتون در زمینه آفت مگس زیتون پایش شده است، اظهار داشت: برداشت زیتون در گیلان شروع شده و پیش بینی می شود ۱۷ هزار تن زیتون امسال تولید و برداشت شود.
وی با اشاره به اینكه جمعیت مگس زیتون در بالادست سد منجیل افزایش یافته اضافه كرد: باغداران هر چه سریعتر نسبت به برداشت محصول اقدام نمایند.
رئیس سازمان جهاد كشاورزی گیلان از زیتون كاران خواست با مراجعه به مدیریت جهاد كشاورزی شهرستان كارت تریكو گراما برای مبارزه با این آفات را دریافت نمایند.
او همینطور برلزوم توجه به سفارش های كارشناسان از طرف باغداران تاكید و اشاره كرد: در صورت مشاهده این آفات، زیتون های ریخته شده در كف باغات خودرا جمع آوری و به صورت اصولی مدفون سازند. همین طور جهت كنترل آفت مگس زیتون نسبت به جمع آوری زیتون در كف باغات اقدام نمایند.
درجانی با اشاره به اینكه برای مبارزه با این آفت در چند سال اخیر مراكزی در شهرستان رودبار راه اندازی و سیاست های لازم نیز تعریف شده است، اشاره كرد: مراكز پایش در شهرستان رودبار با جدیت در این زمینه فعالیت نموده و كلاس های آموزشی و ترویجی برگزار می كنند.
وی اظهار داشت: برداشت زیتون در شهرستان رودبار با رقم زودرس ماری و ارقام كنسروی شروع شده و با رقم روغنی اختتام می یابد.
رئیس سازمان جهاد كشاورزی گیلان اضافه كرد: از ۱۷ هزار تن محصول برآورده شده سال جاری 50درصد كنسروی و ۵۰ درصد روغنی خواهد بود كه از هفته گذشته برداشت عمده ارقام كنسروی در شهرستان رودبار شروع شده است.منبع:

1398/07/01
13:29:03
5.0 / 5
4250
تگهای خبر: آموزش , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی