عضو اتاق بازرگانی تهران خواستار شد:

تدوین برنامه 10 ساله تجارت در وزارت بازرگانی

تدوین برنامه 10 ساله تجارت در وزارت بازرگانی

لوازم فلزی: یك عضو اتاق بازرگانی تهران معتقد می باشد تجارت ایران در سال های گذشته بیشتر از آنكه برمبنای برنامه حركت نماید، بیشتر نسبت به اتفاقات اقتصادی نگاهی عكس العملی داشته و وزارت بازرگانی باید این روند را تغییر دهد.


احمدرضا فرشچیان در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: ما از همان ابتدای بحث ادغام وزارتخانه ها نیز اعلام كردیم كه این تصمیم موجب گستردگی حوزه وظایف وزارت صنعت، معدن و تجارت شده و راه را بر ارائه نظرات تخصصی و كارشناسی می بندد.
بگفته وی، در بستر ادغام، چابكی از ساختار وزارتخانه گرفته می شود و بجای نگاه تخصصی و جزئی، یك نگاه كلی شكل می گیرد.
این عضو اتاق بازرگانی تهران در پاسخ به این پرسش كه آیا تغییر ساختار اداری می تواند، مشكلات تجارت كشور را برطرف كند، اشاره كرد: در این كه حوزه تجارت ما با مشكلات گسترده مواجه می باشد تردیدی نیست اما مگر جز این است كه مسئولان همان حوزه باید برای بهبود شرایط تلاش كنند؟ اساسا قرار گرفتن این مسئولان در یك وزارتخانه تخصصی، بهتر از وزارتخانه بزرگی است كه باید به تمام مشكلات این بخش ورود كند.
فرشچیان با اشاره به ضرورت عبور از سیاست های عكس العملی به سیاست های تدوین شده بلندمدت، اظهار داشت: متاسفانه در سال های اخیر تصمیمات در حوزه تجارت اینگونه بوده كه ابتدا اتفاقی رخ می دهد و سپس برای عبور از این شرایط تصمیماتی گرفته می شود. این در شرایطی است كه برای برون رفت از این شرایط باید به سمت تدوین طرح های جامع و برنامه ریزی های بلندمدت حركت كرد.
وی اظهار نمود: امروز فعالان اقتصادی نمی توانند برای بلندمدت برنامه ریزی كنند برای اینكه معین نمی باشد تصمیمات چگونه و برای چه پروسه زمانی گرفته می شود. اگر وزارت بازرگانی در گام اول به سمت تدوین یك برنامه تجارت برای یك دوره ۱۰ یا حتی پنج ساله اقدام نماید، اساسا فضای پیش روی فعالان روشن تر از آنچه كه هست خواهد شد.
به گزارش لوازم فلزی به نقل از ایسنا، پس از مدت ها گمانه زنی سرانجام بامداد روز گذشته (چهارشنبه) نمایندگان مجلس رای به تاسیس باردیگر وزارت بازرگانی دادند.
این وزارتخانه در سال ۱۳۹۰ با رای مجلس در وزارت صنعت ادغام شد و وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) را تشكیل داد.
منبع:

1398/07/04
13:46:20
5.0 / 5
4559
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی