در افتتاحیه نمایشگاه سنگ محلات مطرح شد؛

گلایه استاندار مركزی ازعدم حضور مسؤلان كشور درنمایشگاه سنگ محلات

گلایه استاندار مركزی ازعدم حضور مسؤلان كشور درنمایشگاه سنگ محلات

لوازم فلزی: استاندار مركزی از عدم حضور مسؤلان كشوری در افتتاحیه دوازدهمین نمایشگاه بین المللی سنگ محلات گلایه نمود و اظهار داشت: صنعت سنگ به علت ارزآوری برای كشور باید بیشتر موردتوجه و حمایت قرار گیرد.به گزارش لوازم فلزی به نقل از مهر، سید علی آقازاده بامداد سه شنبه در آیین افتتاحیه دوازدهمین نمایشگاه بین المللی سنگ ایران در شهر نیمور از توابع شهرستان محلات، تصریح كرد: سال قبل در مورد مسائل شركت هپكوی اراك با بخش خصوصی حوزه سنگ صحبت و به نقاط خوبی دست پیدا كردیم. مقرر است سهام هپكو كه به دولت واگذار شده را به كنسرسیومی معدنی واگذا نماییم.
استاندار مركزی بیان كرد: مرتفع ساختن مسایل و مشكلات هپكو، آذرآب و دیگر صنایع دغدغه ما است و معتقدیم آذر آب می تواند به آسانی تحریم های كشور را با تولید تجهیزات سنگین دور بزند اما هم اكنون به علت غفلت و سوء مدیریت و عدم توجه سهامداران فعلی و گذشته، بخش كارگری آن گرفتار مشكلات شده است.
آقازاده اظهار داشت: پارسال ۵۹ واحد تولیدی استان دارای حقوق معوق بوده اند در حالیكه تعداد واحدهای صنعتی دارای حقوق معوق امسال ۴۰ واحد است كه نزدیك به ۳۳ درصد كاهش را نشان داده است.
وی با اظهار گلایه مندی نسبت به عدم حضور مسئولین كشوری در این نمایشگاه اظهار داشت: این نمایشگاه یك نمایشگاه بین المللی بوده و جای مسئولین خالی است و انتظار می رود در طول برگزاری نمایشگاه حضور پیدا كنند.
استاندار مركزی اظهار نمود: امیدواریم برگزاری این نمایشگاه در دوازدهمین سال خود بتواند استعدادهای شكوفا نشده صنعت سنگ را نمایان كند و بیشتر از گذشته شاهد بهبود وضعیت سنگ و معادن سنگ كشورمان باشیم.
آقازاده اظهار داشت: در طول دو سال قبل سنگ خام صادر شده و گشایشی در این عرصه بوجود آورده است و من بعنوان نماینده عالی دولت در استان از این كار استقبال كردم چون كه در كشور ایتالیا هم این مهم صورت می پذیرد.
وی تصریح كرد: در شهرستان محلات نزدیك به ۳۰۰ كارخانه سنگ وجود دارد و متاسفانه بیشتر از نیمی از این كارخانجات در وضعیت خوبی قرار ندارند.
استاندار مركزی اظهار داشت: نباید از توجه به صنعت سنگ غافل شد چون كه می تواند جایگزین درآمد مناسب ارزی در كشور باشد و لازم است مسؤلان متولی این حوزه به تسهیل در راه صادرات و بازاریابی توجه نمایند، اگر بتوان در این زمینه كار كرد می توان در آمد ناشی از صادرات سنگ را بهبود بخشید.
آقازاده اضافه كرد: شورای معادن در استان ها از اختیاراتیبرخوردار هستند و می توانیم از مجموع این اختیارات در بهتر شدن وضعیت صنایع سنگ استفاده نماییم.
وی اظهار داشت: استان مركزی جزو تولید كنندگان برتر در صنایع سنگ می باشد و بخصوص سنگ تراورتن محلات از شهرت جهانی برخوردار می باشد ازاین رو آمادگی داریم از تولید كنندگان و مشاوران اتاق فكر در بخش صنعت سنگ استان حمایت نماییم.

1398/07/16
21:00:06
5.0 / 5
4304
تگهای خبر: بازار , تولید , دولت , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی