در جشن تدوین صدمین استاندارد ملی در حوزه نانو مطرح شد

لزوم تدوین استانداردها برمبنای توانمندی های داخل، جنگ كشورها برای ایجاد استانداردها

لزوم تدوین استانداردها برمبنای توانمندی های داخل، جنگ كشورها برای ایجاد استانداردها

به گزارش لوازم فلزی دبیر ستاد توسعه فناوری نانو با اشاره به اینكه كشورهای پیشرفته در تلاش هستند تا استانداردهای خودرا عرضه كنند، اظهار داشت: شایسته نیست كه محصولات سنتی با كیفیت پائین و استانداردهای پائین ارائه شوند؛ استانداردها باید متناسب با قابلیت هایمان به تدوین برسند.


به گزارش لوازم فلزی به نقل از ایسنا، دكتر سعید سركار امروز در جشن تدوین صدمین استاندارد ملی در حوزه نانو كه در حاشیه دوازدهمین نمایشگاه فناوری نانو برگزار شد، اضافه كرد: صدمین استاندارد ملی از طرف ستاد توسعه فناوری نانو به كمیته نانوی سازمان ملی استاندارد درباب «روش آزمون تعیین مشخصات نانو مواد» ارسال شد.
وی با اشاره به اینكه تابحال ۹۹ استاندارد دیگر در حوزه نانو به سازمان ملی استاندارد ارسال و تدوین شده است، اظهار نمود: این نتیجه هم افزایی ستاد نانو با سازمان ملی استاندارد است كه با این تلاش و همكاری به صدمین استاندارد رسیده ایم.
سركار با تاكید بر اینكه مقوله استاندارد، مقوله مهمی محسوب می شود، تصریح كرد: جنگ كشورها در تدوین استانداردها اتفاق می افتد و كشورها اهتمام دارند استانداردهای خودرا برمبنای توانمندی های خود تدوین كنند.
دبیر ستاد توسعه فناوری نانو با اشاره به اینكه همواره كشورهای پیشرفته سطح تدوین استانداردهای خودرا بالا برده اند و بر این اساس استانداردهای خودرا به تدوین رسانده اند، اشاره كرد: ما حالا جایگاه خوبی در تدوین استانداردها داریم.
سركار اظهار داشت: آنها موتور محرك و پیشران توسعه تكنولوژی و توسعه بازار هستند؛ همین طور استانداردها محرك توسعه فناوری هستند و تسهیل توسعه فناوری برای پیشرفت صنایع بزرگ مقوله ای مهم به حساب می آید.
دبیر ستاد توسعه فناوری نانو اظهار نمود: شایسته نیست كه محصولات سنتی با كیفیت پائین و استانداردهای پائین ارائه شوند؛ استانداردها باید متناسب با قابلیت هایمان به تدوین برسند. بایستی استانداردهایمان را متناسب با سطح كیفی و عملكردی موجود تدوین نماییم.
سركار اضافه كرد: مصرف كنندگان باید ملزم به استفاده از محصولات با كیفیت باشند كه خوشبختانه نانو بعنوان یك فناوری توانمند وارد عرصه تدوین استاندارد شده است تا محصولاتی با كیفیت و با قابلیت های چندبرابری به دست مردم برسد.
دبیر ستاد توسعه فناوری نانو با ابراز تأسف از عدم تدوین استانداردهای تشویقی الزامی در این عرصه، اضافه كرد: این استانداردها می توانند منافع مصرف كننده را تأمین كنند كه این مقوله می تواند با حمایت سازمان ملی استاندارد ایجاد شود.
وی اشاره كرد: به این واسطه، شركت های دانش بنیان بیشتر مورد توجه صاحبان صنایع قرار می گیرند. بدین جهت لازم است پیوند بین صنایع، شركت های دانش بنیان و سازمان ملی استاندارد مستحكم شود.
منبع:

1398/07/19
19:21:53
5.0 / 5
4179
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی