رئیس كل بانك مركزی اعلام كرد:

كنترل نقدینگی، دستور كار اصلی بانك مركزی

كنترل نقدینگی، دستور كار اصلی بانك مركزی

به گزارش لوازم فلزی رئیس كل بانك مركزی، كنترل نقدینگی را از اهم سیاست های بانك مركزی برشمرد و اظهار داشت: با مدیریت این موضوع، تورم نیز كنترل و شرایط معیشتی نیز بهبود می یابد.


به گزارش لوازم فلزی به نقل از بانك مركزی، عبدالناصر همتی با مرور شرایط ویژه كشور به سبب اعمال تحریم های ناعادلانه اظهار داشت: باوجود فشار حداكثری دشمنان، خوشبختانه با همت و تلاش مجموعه دولت و اقدامات بانك مركزی ثبات نسبی در بازار ارز و اقتصاد كشور به وجود آمده است. رئیس كل بانك مركزی اضافه كرد: بااینكه این اقدامات در شرایط فعلی حائز اهمیت می باشد، لكن نباید به این حد قائل شویم و لازم است تلاش ها مضاعف تر شود. جانشین رئیس ستاد اقتصاد مقاومتی در استان تهران، با اشاره به اینكه بهبود وضعیت معیشت مردم خصوصا اقشار دارای حقوق ثابت و با درآمد پایین و ارتقای فضای كسب و كار از اولویت های بانك مركزی است اظهار داشت: به سبب تحریم های امریكا، منابع ارزی كشور نیازمند مدیریت صحیح است و باید با اتخاذ تصمیم های مناسب منابع محدود ارزی كشور در محل هایی هزینه شود كه بیشترین كارایی و بهره وری را دارد. رئیس شورای پول و اعتبار خواهان ارائه برنامه های مدون و كارشناسی در انجام پروژه های اقتصادی شد و اظهار داشت: انجام كارهای كارشناسی پیش از تدوین پروژه ها از الزامات است ضمن آنكه تشكیل كارگروه ویژه پیگیری مصوبات ستاد اقتصاد مقاومتی و تعیین كارشناس مسلط به موضوعات در بانك مركزی در پیگیری و پیشبرد پروژه ها بسیار مفید خواهد بود.

رئیس كل بانك مركزی با اشاره به انتظارات و توقعات فراوان از سیستم بانكی اشاره كرد: شرایط كشور ویژه است و منابع سیستم بانكی باید به صورت صحیح و بهینه تخصیص یابد و همین طور انتظارات از نظام بانكی منطبق با واقعیت و شرایط كنونی اقتصاد باشد. همتی كنترل نقدینگی را از اهم سیاست های بانك مركزی برشمرد و اظهار داشت: كنترل نقدینگی از سیاست های اصلی و ویژه بانك مركزی است چونكه با مدیریت این موضوع، به تبع تورم نیز كنترل و شرایط معیشتی نیز بهبود می یابد. جانشین رئیس ستاد اقتصاد مقاومتی در استان تهران در بخش دیگری از سخنان خود به سوژه بازگشت ارز حاصل از صادارت پرداخت و اظهار داشت: حالا ابزار مهم تجارت خارجی كشور صادارت غیرنفتی است و ارز حاصل از صادرات به خوبی درسامانه نیما عرضه می شود. همتی سوژه بدهی به بانك ها را یاد شده قرار داد و اظهار داشت: بدهی به بانك در واقع بدهی به مردم است؛ چونكه منابع بانك ها از سپرده های مردمی تامین می شود و لازم است بدهكاران بانكی در ایفای تعهدات خود مسئولانه عمل نمایند. در این نشست همین طور رئیس كل بانك مركزی به موضوعات چك های برگشتی و ساز و كار ارزیابی وثائق بانكی پرداخت و اصلاحاتی در این زمینه ها را لازم و ضروری دانست.


منبع:

1398/07/22
18:38:02
5.0 / 5
4545
تگهای خبر: ابزار , اقتصاد , بازار , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی