سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق خبر داد

قاچاق لوازم خانگی دست دوم با برچسب ۲۰۱۹

قاچاق لوازم خانگی دست دوم با برچسب ۲۰۱۹

به گزارش لوازم فلزی سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق با اشاره به اینكه در نیمه اول سال 400 میلیارد كشفیات قاچاق لوازم خانگی داشتیم، اظهار داشت: افراد كالای لوازم خانگی دسته دوم را وارد می كنند و روی آن برچسب 2019 می زنند.به گزارش لوازم فلزی به نقل از ستاد مركزی مبارزه با قاچاق كالا و ارز، حمیدرضا دهقانی نیا گفت: حجم قاچاق در بازه زمانی خاص به آمار كل سال تعمیم داده می شود كه این روند از نظر بنده و كارشناسان این حوزه صحیح نیست.
سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق كالا و ارز اضافه كرد: قانونگذار، ستاد مركزی مبارزه با قاچاق را بعنوان مرجع رسمی بررسی و آمار قاچاق در كشور اعلام نموده است؛ پس اگر هر نهاد یا شخصیت حقیقی و حقوقی از روی دغدغه آماری اعلام نماید، قابل استناد نیست.
دهقانی نیا افزود: طبق آمار رسمی در شش ماهه اول سال ۹۷ و ۹۸، دومین كشفیات ما در حوزه مبارزه با قاچاق به لوازم خانگی معطوف به ارزش آن بیشتر از ۴ هزار میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال بوده است.
وی اظهار داشت: این آمار نشان میدهد لوازم خانگی در رده دوم اقلام كشف شده قاچاق قرار گرفته و از سویی ستاد مبارزه با قاچاق وظیفه خودرا به انجام رسانده است.
سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق كالا و ارز اشاره كرد: قاچاق لوازم خانگی وجود دارد ولی نه با آن شدتی كه برخی اعلام می كنند.
وی با اشاره به اینكه آمار و ارقام رابطه مستقیمی میان قاچاق و كشفیات نشان نمی دهد، اضافه كرد: در شش ماهه سال ۹۸ بیشتر از ۴۰۰ میلیارد كشفیات قاچاق لوازم خانگی داشتیم.
دهقانی نیا اظهار داشت: قسمتی از قاچاق ورودی لوازم خانگی در خصوص این است كه افراد كالای لوازم خانگی دسته دوم را از كشورهای حاشیه خلیج فارس وارد می كنند و روی آن برچسب ۲۰۱۹ می زنند و ما چنین مواردی را در سطح بازار شاهد می باشیم.


منبع:

1398/08/12
14:42:34
5.0 / 5
4614
تگهای خبر: بازار , قاچاق , كالا , لوازم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی