یك مقام مسئول اعلام كرد

تخلیه۳۴۰هزار تن كالای اساسی ظرف ۵۰روز

تخلیه۳۴۰هزار تن كالای اساسی ظرف ۵۰روز

لوازم فلزی: یك مقام مسئول از تخلیه۳۴۰هزار تن كالای اساسی شامل جو، شكر، برنج و ذرت ظرف ۵۰روز گذشته در بندر چابهار اطلاع داد و اظهار داشت: رسوب كالا در این بندر جود ندارد و ۸۰ درصد كالاهای تخلیه شده بارگیری شده است.به گزارش لوازم فلزی به نقل از مهر، حسین شهدادی معاون اقتصادی بندر چابهار در حاشیه بازدید خبرنگاران از ظرفیت ها و پتانسیل های این بندر اظهار داشت: در منطقه آزاد چابهار دو بندر شهید كلانتری و شهید بهشتی مستقر هستند كه بر این اساس بندر شهید كلانتری جهت تردد شناورهای سنتی بوده و عمده فعالیت های تجاری در بندر شهید بهشتی صورت می گیرد.
وی اضافه كرد: جهت توسعه بندر چابهار ۵ فاز طراحی شده كه فاز اول آن الان به ظرفیت ۸.۵ میلیون تن عملیاتی شده، این در شرایطی است كه اولویت اول این بندر، ترانزیت و تأمین كالاهای اساسی مورد نیاز شرق كشور است.
معاون اقتصادی بندر چابهار خاطرنشان كرد: بندر چابهار نخستین بندری است كه در دهانه اقیانوس قرار گرفته و فاصله دریایی آن نسبت به سایر بنادر كوتاه تر است، ضمن اینكه هم اكنون آبخور بندر به ۱۶.۵ متر افزایش یافته كه در چارچوب ۱۷۰۰ متر اسكله مشغول خدمات رسانی است.
شهدادی با اشاره به اینكه از آغاز مهرماه امسال ۳۴۰ هزار تن كالای اساسی وارد بندر چابهار شده است، اظهار داشت: میانگین تخلیه كالاهای فله ۱۲ هزار تن و میانگین تخلیه كالاهای غیرفله ۳.۵ هزار تن است به نحوی كه هر ساعت در بخش كانتینری هم ۳۲ باكس تخلیه می شود.
وی اظهارداشت: در بخش كالاهای اساسی ظرف ۵۰ روز گذشته ۳۴۰ هزار تن جو، شكر، برنج و ذرت تخلیه شده و كار حمل آنها هم همزمان صورت گرفته است، به نحوی كه ۸۰ درصد كالاهای تخلیه شده به سمت مناطق دیگر كشور بارگیری شده و از بندر خارج شده است.
شهدادی تصریح كرد: به هیچ عنوان رسوب كالا در بندر چابهار نداریم و سعی شده تا با عرضه خدمات، بهترین زمان تخلیه و بارگیری را تجربه نماییم.
وی از راه اندازی ۸ مكنده غلات با ظرفیت ۶۰۰ تن در ساعت در بندر چابهار اطلاع داد و اظهار داشت: هیچ بندری از كشور چنین ظرفیتی از مكنده ها را ندارد و آخرین تجهیزات روز دنیا در این عرصه مورد استفاده قرار گرفته است، ضمن اینكه تعدادی جرثقیل ساحلی به ظرفیت هر یك بین ۸۰ تا ۱۴۰ هزار تن هم در این بندر مشغول خدمات رسانی هستند.


1398/08/21
22:13:55
5.0 / 5
4417
تگهای خبر: اقتصاد , خدمات , كالا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی