وزیر صنعت در نشست فوق العاده ستاد تنظیم بازار:

تغییر قیمت بنزین كمترین اثر را روی قیمت كالاها دارد

تغییر قیمت بنزین كمترین اثر را روی قیمت كالاها دارد

به گزارش لوازم فلزی وزیر صنعت، معدن و تجارت در جلسه فوق العاده ستاد تنظیم بازار اظهار داشت: خوشبختانه ذخایر كالاهای اساسی در بهترین حالت طی چند سال اخیر است و هیچ نگرانی برای تامین اقلام مورد نیاز وجود ندارد.به گزارش لوازم فلزی به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، رضا رحمانی روز جمعه با تشكیل نشست فوق العاده ستاد تنظیم بازار و گفت: در تعداد كثیری از كالاهای صنعتی مورد نیاز كشور، برای بیشتر از دو سال و در خیلی از كالاهای اساسی و ضروری نیز بین ۶ ماه تا یك سال ذخایر قابل قبول در كشور وجود دارد.
وی افزود: بیشتر كالاهای تولیدی كشور در ۶ ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل، با افزایش تولید مواجه بوده اند و آمارها موید این نكته هستند كه برای تامین نیاز كشور با مشكل خاصی مواجه نخواهیم شد.
وزیر صمت اشاره كرد: تنظیم بازار كشور جزو اولویت های ماست و صادرات نیز مبتنی بر تامین نیاز اولیه كشور در همه اقلام كالایی است.
رحمانی اشاره كرد: با عنایت به گزارشات اعلام شده از طرف دستگاه های مختلف، خوشبختانه دغدغه خاصی الان در سطح كشور و در بخش قیمت كالاها وجود ندارد و حتی اگر موردی نیز وجود داشته باشد كه نیازمند حمایت ویژه ستاد تنظیم بازار باشد حتما و همین امشب درباب آن تصمیم گیری می شود.
وی اظهار داشت: تغییر نرخ بنزین كمترین اثر ممكن را روی قیمت تمام شده كالاهای تولیدی دارد و در بخش حمل و نقل كالا نیز با عنایت به عدم تغییر نرخ گازوئیل در این بخش نیز مشكلی نخواهیم داشت، در حوزه حمل و نقل مسافر سهمیه لازم تعریف شده و تمهیدات مربوطه اتخاذ شده است.
وزیر صمت افزود: علاوه بر این موارد، دولت نیز از محل درآمد های حاصل از این افزایش قیمت توجه ویژه ای به اقشار مختلف لطمه پذیر و همین طور برخی دهك های پایین درآمدی كشور خواهد داشت كه از همین فردا وارد مرحله اجرا می گردد.
رحمانی اشاره كرد: هرگونه افزایش قیمت از طرف دستگاه های دولتی و مصوبات موجود برای تغییر قیمت كالا همچون همین مصوبات تنظیم بازار، در شرایط حاضر كاملا ممنوع بوده و اگر حتی موردی مصوبه روزهای اخیر بوده، فعلا و هم اكنون مجوز آن باطل است و در شرایط موجود قابلیت اجرایی ندارد.
وی اشاره كرد: هر گونه افزایش قیمت سوء استفاده از شرایط بازار تلقی می شود و حتما با متخلفین برخورد قانونی سختی خواهد شد.
وزیر صنعت، معدن و تجارت اشاره كرد سازمان حمایت، بازرسین اصناف و همین طور تعزیرات حكومتی طی روزهای آینده بازرسی خودرا تشدید و با اطلاع رسانی لازم به مردم، با هرگونه تخلف در سطح بازار برخورد خواهند كرد.
رحمانی درانتها اشاره كرد: ضمن تقدیر و تشكر ویژه از همراهی مردم شریف و بزرگوار كشورمان، انتظار داریم این عزیزان بعنوان ناظر واقعی بازار در صورت مواجهه با هرگونه تخلف و افزایش قیمتی موارد را به مجموعه نظارتی وزارت صمت منعكس كنند تا در اسرع وقت با متخلفین برخورد شود.


منبع:

1398/08/25
13:38:29
5.0 / 5
4456
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی