افزایش سرمایه گذاری خارجی در چین

افزایش سرمایه گذاری خارجی در چین

لوازم فلزی: وزارت بازرگانی چین از افزایش 6.6 درصدی سرمایه گذاری خارجی در این كشور آگاهی داد.


به گزارش لوازم فلزی به نقل از ساوث چاینا مورنینگ پست، وزارت بازرگانی چین در گزارشی اعلام نمود در ۹ ماه نخست امسال سرمایه گذاران خارجی در مجموع ۷۵۲.۴۱ میلیارد یوان سرمایه گذاری در این كشور انجام داده اند كه این رقم ۶.۶ درصد بیش تر از مجموع سرمایه گذاری خارجی ثبت شده در دومین اقتصاد بزرگ جهان در ۹ ماه نخست سال قبل است.
بگفته این نهاد چینی، طی این مدت در مجموع ۳۳ هزار و ۴۰۷ شركت توسط اتباع خارجی در این كشور به ثبت رسیده است. صنایع های تك با جذب ۳۰ درصد كل سرمایه خارجی در میان بخش های مختلف پیشتاز بوده اند به شكلی كه با افزایش ۳۹.۵ درصدی مجموع سرمایه گذاری خارجی در این بخش در مقایسه با سال قبل، چین در ۹ ماه نخست ۲۲۲.۴ میلیارد یوان سرمایه گذاری خارجی در این بخش جذب كرده است.
بر اساس دلاری نیز حجم سرمایه گذاری خارجی جذب شده ۹ ماهه نخست امسال توسط چین ۱۱۰.۷۸ میلیارد دلار بوده است كه ۲.۹ درصد بیشتر از رقم ثبت شده برای بازه مشابه در سال قبل است. در ماه اكتبر ۶۹.۲ میلیارد یوان سرمایه خارجی جذب شده كه ۷.۴ درصد بیشتر از رقم مشابه سال قبل است.
در میان مناطق مختلف چین، بیشترین افزایش سرمایه گذاری خارجی نسبت به سال قبل مربوط به ماكائو بوده است كه در آن ۵۶.۲ درصد بیشتر از سال قبل سرمایه گذاری خارجی صورت گرفته است. مناطق آزاد تجاری چین نز شاهد افزایش ۲۳.۹ درصدی حجم سرمایه گذاری ها در مقایسه با سال قبل بوده اند.
متوسط سرمایه گذاری خارجی چین در بازه زمانی ۱۹۹۷ تا ۲۰۱۹ معادل ۴.۵۲ میلیارد دلار بوده است كه بالاترین رقم ثبت شده مربوط به سرمایه گذاری ۱۳۴.۹۶ میلیارد دلاری سال ۲۰۱۸ و كمترین رقم ثبت شده نیز مربوط به سرمایه گذاری ۱.۸۳ میلیارد دلاری سال ۲۰۰۰ بوده است.
منبع:

1398/09/08
10:16:47
5.0 / 5
4200
تگهای خبر: اقتصاد , چین , سرمایه , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی