در نشست مشترك وزیر نیرو با دكتر طیبی اعلام شد

گسترش همكاری ها با جهاددانشگاهی بعنوان یك شریك تكنولوژیك

گسترش همكاری ها با جهاددانشگاهی بعنوان یك شریك تكنولوژیك

لوازم فلزی: نشست مشترك وزیر نیرو و رئیس جهاددانشگاهی انجام شد و دو طرف بر ضرورت گسترش همكاری ها در حوزه داخلی و بین المللی تاكید نمودند.


به گزارش لوازم فلزی به نقل از ایسنا، دكتر رضا اردكانیان، وزیر نیرو در این جلسه مشترك كه عصر روز گذشته (شنبه، ۱۶ آذرماه) در محل ساختمان این وزارتخانه برگزار شد، با اشاره به مصوبه شورای عالی آب، بیان كرد: حالا برای دریافت ۸.۳ میلیارد مترمكعب آب شور از دریا و استحصال ۲.۷ میلیارد مترمكعب آب شیرین، برنامه هایمان شروع شده است.
وی افزود: عزم ما برای انجام كارهای بزرگ به خصوص در حوزه آب شیرین كن ها جزم شده است و جهاددانشگاهی با عنایت به توان علمی خود می تواند بعنوان یك شریك تكنولوژیك در كنار ما باشد.
اردكانیان با اشاره به سوژه آبرسانی ۱۰۰ كیلومتری نوار جنوبی كشور، اضافه كرد: بحث فناوری و تجهیزات برای ما اهمیت بالایی دارد كه آماده همكاری دراین زمینه نیز هستیم.
وزیر نیرو افزود: دو ماده اولیه آب شور و منابع انسانی از عناصر مهم ما برای كار در بازارهای داخلی و بین المللی است كه باید به دنبال مناسبت ترین ساختار ممكن برای بهره برداری در دو دهه آینده از این منابع باشیم.
وی با اشاره به زمینه ها و فرصت های بالا در حوزه بین الملل به خصوص در منطقه، اظهار داشت: از آن جایی كه وزارت نیرو بعنوان رئیس كمیسیون مشترك بعضی از كشورهای منطقه است، اعلام آمادگی می نماییم كه جهاددانشگاهی با توان و ظرفیت خود دراین زمینه نیز وارد شود و ما حمایت و همكاری لازم را انجام دهیم.
اردكانیان اشاره كرد: به منظور بهره برداری بیشتر دوطرف از ظرفیت های موجود، باید در اسرع وقت به مدل مشخصی برای همكاری و رفع نیازهای وزارت نیرو در بخش های مورد تقاضای جهاددانشگاهی برسیم.

آمادگی ساخت و تولید نیازهای فناورانه وزارت نیرو
دكتر حمیدرضا طیبی، رئیس جهاددانشگاهی نیز در این جلسه، اظهار داشت: در بحث آب شیرین كن ها به فناوری خوبی دست پیدا كردیم كه انتظار حمایت وزارت نیرو را در این خصوص داریم.
وی افزود: دانش تولید موتورهای دور متغیر برای انتقال آب و بحث فاضلاب را به دست آورده ایم كه مایلیم در این صنعت مورد استفاده بهینه قرار گیرد؛ این موتورها از تجهیزات های تك هستند.
طیبی اضافه كرد: آمادگی ساخت تجهیزات مورد نیاز صنایع مربوط به حوزه این وزارت خانه را برمبنای توان بالای خود داریم و توانایی و تمایل انتقال فناوری در این عرصه را نیز دارا هستیم.
رئیس جهاددانشگاهی پیشنهاد كرد: دولت بعنوان سیاست گذار باید در این بخش ها و انجام حمایت ها وارد شود و اساسا بخش خصوصی و نهادهای علمی خود برمبنای منافع وارد خواهند شد و دولت را كمك خواهند كرد.
او در آخر اظهار داشت: با حمایت وزارت نیرو در سال های گذشته، در بحث تجهیزات آزمایشگاهی فشار قوی برق وارد شدیم و تولیداتی انجام داده ایم؛ صادرات هم داشته ایم و این مساله می تواند زمینه ی كاری مهمی باشد.
بنا بر اعلام روابط عمومی جهاددانشگاهی، در این جلسه، برخی از مدیران مرتبط در حوزه های مشترك، به بحث و گفت و گو پیرامون مسایل دوجانبه پرداختند.
منبع:

1398/09/17
13:52:02
5.0 / 5
4156
تگهای خبر: بازار , تولید , دولت , صادرات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی