وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در بازدید از گروه سایپا:

طراحی چند مدل جدید خودرو در سایپا امیدواركننده است

طراحی چند مدل جدید خودرو در سایپا امیدواركننده است

به گزارش لوازم فلزی ‏‎وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در بازدید از خطوط تولید و مركز تحقیقات و نوآوری صنایع خودرو گروه خودروسازی سایپا اظهار داشت: خطوط تولید سایپا به صورت پویا مشغول فعالیت است.به گزارش لوازم فلزی به نقل از مهر به نقل از سایپا، امیرسرتیپ امیر حاتمی در این بازدید تصریح كرد: دشمن كوشیده با ایجاد محدودیت، جلوی جریان تولید در كشور را بگیرد و صنایع را به تعطیلی بكشاند اما امروز حركت تولیدی و توسعه ای در سایپا نشان داده است این محدودیت ها و موانع راه به جایی نخواهند برد.
‏‎وی به وجود باور به توان و ظرفیت داخلی در مدیریت ارشد سایپا هم اشاره نمود و اظهار داشت: خوشبختانه تیم كاری خلاق، مبتكر و متعهدی در سایپا مشغول فعالیت شده اند و توانسته اند نیاز بخش زیادی از جامعه را تأمین كنند.
‏‎وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در ادامه خاطرنشان كرد: ماهیت تولید خودرو همچون دیگر بخش های تولیدی در كشور، مبارزه و مقابله با محدودیت ها و موانع بوجود آمده از جانب دشمنان و بدخواهان ملت ایران است كه سایپا در این حوزه فعالیت و پویایی ویژه ای دارد.
‏‎وی با بیان این كه وزارت دفاع اولویت خویش را پویایی و تولید در بخش خصوصی و شركت های دانش بنیان می داند، در مورد نحوه همكاری این وزارت خانه با صنعت خودرو هم اظهار داشت: وزارت دفاع خویش را پشتیبان و نیروی قابل اتكای صنعت خودرو ملی در مقابل فشارها و محدودیت های حداكثری دشمنان می داند.
‏‎امیر حاتمی همینطور بعد از بازدید از خودرو های جدید، پلتفرم های اختصاصی سایپا و بخش های مطالعاتی مركز تحقیقات و نوآوری صنایع خودرو سایپا هم اظهار داشت: پروژه های بسیار خوبی در زمینه طراحی پلتفرم و خودرو های جدید توسط مهندسان و محققان جوان ایرانی انجام شده كه من بعنوان یك ایرانی به پویایی و نشاط این مركز افتخار كردم.
‏‎وی به آمادگی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح برای همكاری با صنعت خودرو در زمینه طراحی و ساخت قطعات پیشرفته و پشتیبانی از این صنعت در مقابل تحریم های ظالمانه اشاره نمود و اظهار داشت: صنایع دفاعی كشور آماده است تا هرگونه نیاز صنعت خودرو را در این حوزه با استفاده از ظرفیت های خود پاسخ دهد.
‎وی اضافه كرد: سایپا هم همچون مجموعه صنایع دفاعی در راه رونق تولید و استفاده از توان درونی و ظرفیت های بومی قرار دارد.
همچنین سیدجواد سلیمانی، مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا هم در این بازدید اظهار داشت: خوشبختانه صنایع دفاعی پشتوانه و اتكای محكمی برای صنعت خودرو محسوب شده و سایپا می خواهد علاوه بر همكاریهای قبلی، از ظرفیت های وزارت دفاع بیشتر از گذشته استفاده نماید.
وی تاكید كرد: می خواهیم با همكاری صنایع دفاع، پروژه ملی بومی سازی قطعات خودرو را كه با اجرای آن تابحال توانسته ایم ۵۳ قطعه را داخلی سازی نماییم، با جدیت بیشتر ادامه داده و قطعات بیشتری را با كمك این صنایع، داخلی سازی نماییم.
سلیمانی با بیان این كه چندین قطعه مهم و پیچیده خودرو با همكاری صنایع دفاع بومی سازی شده است اظهار داشت: در محصولات آینده هم كه بزودی به بازار عرضه خواهند شد از این توانمندی بهره خواهیم برد.
گفتنی است در حاشیه این بازدید سند تفاهم با مبحث كمك و پشتیبانی وزارت دفاع از صنعت خودرو، تعمیق بومی سازی قطعات و توسعه همكاری میان گروه خودروسازی سایپا و معاونت امور صنعتی و تحقیقاتی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح به امضا طرفین رسید.


منبع:

1398/09/29
00:06:17
5.0 / 5
4416
تگهای خبر: بازار , تولید , خودرو , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی