تورم كانادا از سطح هدف گذاری شده گذشت

تورم كانادا از سطح هدف گذاری شده گذشت

لوازم فلزی: متوسط نرخ تورم كانادا در 12 ماه منتهی به نوامبر با 0.3 درصد افزایش نسبت به ماه قبل به سطح 2.2 درصد رسید.


به گزارش لوازم فلزی به نقل از تریدینگ اكونومیكس، بر اساس ماهانه، نرخ تورم ماه نوامبر منفی ۰.۱ درصد بوده است كه ۰.۴ درصد كمتر از تورم ثبت شده ماه قبل این كشور بوده است.
بانك مركزی كانادا بر خلاف همتای آمریكایی خود تابحال توانسته است نرخ تورم را در محدوده دو درصدی باقی نگه دارد و این مساله به ثبات نرخ بهره نیز كمك كرده است. این بانك قبل تر اعلام نموده بود با عنایت به ثبات نسبی فاكتورهای كلان اقتصادی در مقطع فعلی برنامه ای برای كاهش بیشتر نرخ بهره ندارد.
در میان بخش های مختلف، مواد غذایی با تورم ۳.۴ دصردی بیشترین نقش را در افزایش تورم داشته است و بعد از آن نیز حمل و نقل با تورم ۳.۲ درصدی و لباس و كفش با تورم ۲.۷ درصدی سایر اقلام افزایشی تورم بوده اند. از طرف دیگر تورم لوازم منزل به منفی ۰.۲ درصد رسیده است و انرژی با ۰.۹ درصد و تنباكو با ۱.۲ درصد دیگر بخش هایی بوده اند كه كمترین تورم را تجربه كرده اند.
رویس مندز، كارشناس مسائل اقتصادی كانادا در بانك سلطنتی بازرگانی كانادا اظهار داشت: نرخ تورم تحت تاثیر مستقیم قیمت سوخت قرار داشته است و احیانا در صورتیكه روند افزایش قیمت نفت ادامه پیدا كند شاهد رسیدن تورم به سطوح بالاتر خواهیم بود.
هسته تورمی كه تغییرات قیمتی اقلام خوراكی و انرژی را به سبب نوسانات بالای آنها در نظر نمی گیرد تا اختتام نوامبر به ۱.۹ درصد رسیده كه نسبت به ماه قبل خود تغییری نداشته است. متوسط نرخ تورم كانادا در بازه زمانی ۱۹۱۵ تا ۲۰۱۹ معادل ۳.۱۳ درصد بوده است كه بالاترین تورم ثبت شده مربوط به تورم ۲۱.۶درصدی ژوئن ۱۹۲۰ و كمترین تورم ثبت شده نیز مربوط به نرخ منفی ۱۷.۸ درصدی ژوئن ۱۹۲۱ بوده است.
منبع:

1398/09/29
18:34:11
5.0 / 5
4812
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی