قیمت نفت بالا رفت

قیمت نفت بالا رفت

لوازم فلزی: قیمت نفت در معاملات روز سه شنبه بازار جهانی در واكنش به اظهارات وزیر انرژی روسیه درباره آینده همكاری با اوپك افزایش یافت.به گزارش لوازم فلزی به نقل از ایسنا، بهای معاملات آتی نفت برنت پنج سنت یا ۰.۲ درصد افزایش پیدا كرد و به ۶۶ دلار و ۴۴ سنت در هر بشكه رسید.

بهای معاملات آتی وست تگزاس اینترمدیت آمریكا یك سنت افزایش پیدا كرد و به ۶۰ دلار و ۵۳ سنت در هر بشكه رسید.

الكساندر نواك، وزیر انرژی روسیه روز دوشنبه در مصاحبه ای اظهار داشت: اوپك، روسیه و سایر تولیدكنندگانی كه در پیمان محدودیت عرضه مشاركت كرده اند، به این همكاری تا زمانی كه موثر و ثمربخش است ادامه خواهند داد. ایشان سپس اضافه كرد: همكاری روسیه با اوپك تا زمانی كه شرایط بازار ایجاب كند، ادامه خواهد یافت.

اوپك و سایر تولیدكنندگان در نوامبر موافقت كردند محدودیت عرضه خودرا كه از سال ۲۰۱۷ به اجرا گذاشته اند، در سه ماهه اول سال ۲۰۲۰ تشدید كنند و كاهش تولید آنها ممكنست به ۲.۱ میلیون بشكه در روز برسد كه معادل حدود دو درصد از تقاضای جهانی خواهد بود.

شركت تحقیقات بازار نفت "ریستاد انرژی" در یادداشتی اعلام نمود اوپك همچنان به اقدامات بیشتری برای متوازن كردن بازار نیاز دارد. اوپك مشكل را بطور كامل حل نكرده و در سه ماهه نخست سال ۲۰۲۰ یك علاج موقتی بكار خواهد بست و تصور ما بر این است كه بازار بزودی بروز مازاد عرضه را درخواهد یافت.

بر اساس گزارش رویترز، تولیدكنندگان آمریكایی برای پر كردن هر گونه شكاف عرضه در بازار خوشنود خواهند كرد و نفت بیشتری را عرضه می كنند كه در نوامبر به ركورد حدود ۱۳ میلیون بشكه در روز رسید. رشد بی وقفه تولید موجب بالا رفتن سطح ذخایر خواهد شد. ذخایر نفت آمریكا امسال حدود یك درصد رشد كرده است.

با این حال بر اساس نظرسنجی مقدماتی رویترز، انتظار می رود ذخایر نفت آمریكا در هفته گذشته حدود ۱.۸ میلیون بشكه كاهش پیدا كرده باشد با این وجود ذخایر بنزین احیانا برای هفتمین هفته متوالی رشد كرده است.

منبع:

1398/10/03
12:42:51
5.0 / 5
4249
تگهای خبر: بازار , تولید , شركت , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی