رئیس هیأت عامل ایمیدرو اعلام كرد؛

تامین یك دلار از هر سه دلار درآمد كشور توسط معدن و صنایع معدنی

تامین یك دلار از هر سه دلار درآمد كشور توسط معدن و صنایع معدنی

به گزارش لوازم فلزی رئیس هیات عامل ایمیدرو با اشاره به اینكه از هر سه دلار ارز كشور، یك دلار از این حوزه تامین می شود، اظهار داشت: چنین پدیده ای در چارچوب همكاری بدنه حاكمیتی، شركت ها و بانك مركزی به وجود آمده است.به گزارش لوازم فلزی به نقل از سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)، خداداد غریب پور با اشاره به اینكه امسال ۵۸۰ میلیون دلار طرح در گل گهر راه اندازی شده و این مجموعه ۲.۵ میلیارد دلار طرح در دست اجرا یا راه اندازی دارد، تصریح كرد: فولاد مباركه تختال های API را با صرفه جویی سالانه ۳۰۰ میلیون یورویی راه اندازی كرده، عملكرد ملی مس در ۶ ماه به اندازه ۱۲ ماه سال قبل بوده، فولاد خوزستان به بالاترین صادرات رسیده، منطقه ویژه خلیج فارس نقش بهادار ای در توسعه صادرات و ارزآوری ایفا می كند و همین طور آلومینای جاجرم (بنابر گزارش سازمان مدیریت صنعتی) سریع ترین رشد را در میان ۵۰۰ شركت به دست آورده است.
مباركه، بزرگ ترینِ بازار می شود
رئیس هیأت عامل ایمیدرو افزود: فولاد مباركه بزودی با رسیدن به سرمایه ۲۱ هزار میلیارد تومانی از بزرگ ترین هلدینگ بازار بورس (پتروشیمی خلیج فارس) سبقت می گیرد. همین طور بعد از آن شركت مس، چادرملو و گل گهر هم افزایش سرمایه خواهند داشت.
۱.۵ میلیارد دلار طرح آماده راه اندازی
وی با بیان رشد ۱۵ درصدی صادرات معدن و صنایع معدنی در هشت ماه امسال و بیشتر از ۵ درصدی تولید فولاد خام در ۱۱ ماه ۲۰۱۹، اظهار داشت: حوزه معدن و صنایع معدنی بیشتر از ۱.۱ میلیارد دلار طرح از آغاز سال ۹۸ راه اندازی كرده و ۱.۵ میلیارد دلار نیز آماده راه اندازی دارد.
تولید و صادرات، بهاری شد
رئیس هیأت عامل ایمیدرو خاطرنشان كرد: وقایع فوق سبب شده تولید و صادرات در فصل سرد پاییز، بهاری شود.
غریب پور همین طور به اقدامات جدید این سازمان اشاره نمود و اظهار داشت: ایمیدرو برنامه پشتیبانی از صنایع سنگ های تزئینی و همین طور قیمتی را با همكاری تشكل های تخصصی، اتاق بازرگانی و اتاق اصناف در استان های خراسان رضوی و اصفهان را شروع كرده است.
رئیس هیأت عامل ایمیدرو با اشاره به اینكه حفظ شرایط توازن و همگرایی به اندازه ایجاد آن، ارزش دارد، افزود: روابط عمومی شركت های این بخش، سیستم چند رسانه ای را در اطلاع رسانی ها با تمركز بیشتری به پیش برند تا مدیران بالادستی نیز به ارائه اطلاعات و دستاوردهای بیشتر ترغیب شوند.
وی نبود یا ضعف اطلاع رسانی را به نفع این حوزه و حتی كشور ندانست و خاطرنشان كرد: اطلاع رسانی ها باید بموقع و هوشمندانه صورت گیرد تا مخاطب و جامعه نسبت به تغییرات و اثرگذاری این بخش آگاهی بیشتری پیدا كنند.
غریب پور با اشاره به اینكه امروزه مستندسازان با عنایت به تحولاتی كه در این عرصه پدید آمده، علاقه مند به حوزه معدن و صنایع معدنی شده اند، اظهار داشت: علاوه بر حوزه مكتوب و چاپ، مستندسازی در چارچوب فیلم و عكس و همكاری با مستندسازان در معدن و صنایع معدنی یكی از اقداماتی است كه می تواند آشنایی بیشتری برای مخاطب و جامعه فراهم سازد. وی در سخنانش از اقدامات و عملكرد دوره حسین منصوری مدیریت پیشین روابط عمومی ایمیدرو قدردانی و ابراز امیدواری كرد كه برنامه ها و اقدامات روابط عمومی در دوره محمد سپهر مدیر جدید روابط عمومی این سازمان نیز با نگاهی نو و تعامل سازنده پیاده سازی شود.
تصمیم گیری بر اساس هوش تجاری
رئیس هیأت عامل ایمیدرو افزود: امروزه شركت ها با پردازش داده ها و تبدیل آنها به اطلاعات، از BI(Business Intelligence) یا هوش تجاری در جهت پیشبرد استراتژی ها بهره می برند و با عنایت به وقایع جهانی در بازار مصرف، تقاضا، توازن در مصرف و تجارت، اعمال قوانین جدید و مواردی مشابه، تصمیم گیری می كنند و این نگرش باید توسط شركت های داخلی نیز به درستی پیاده سازی شود.
غریب پور به اكتشافات انجام شده اشاره نمود و اظهار داشت: از نیمه دوم سال قبل سطح اكتشافات از ۲۵۰ هزار كیلومتر مربع به ۶۵۰ هزار كیلومتر مربع افزایش پیدا كرده و بر اساس گزارش های جدید، حالا ۹۰ درصد از مقدمات در این برنامه انجام شده است.
غریب پور تصریح كرد: امروزه كشور در حال آشناشدن با امكانات و توانمندی های بخش معدن برای توسعه، اشتغال، رفع محرومیت، ایجاد توازن و همچنین محرومیت زدایی است كه این امر، نیاز به هماهنگی و همسویی روابط عمومی ها در انعكاس اقدامات را برجسته تر می سازد.
الگوی انتقال آب
وی با اشاره به اینكه بخش معدن در حال خدمات دهی به سایر بخش ها است، افزود: الگوی انتقال آب از خلیج فارس به نواحی مركزی و صنایع مرتبط همچون گل گهر، مس و چادرملو برای پروژه خط انتقال استان های شرقی به كار گرفته می شود.
پارسیان در كنار ماهشهر و عسلویه قرار می گیرد
رئیس هیأت عامل ایمیدرو جایگاه منطقه ویژه پارسیان را یاد شده قرار داد و اظهار داشت: با برنامه تولید ۱۵ میلیون تن محصولات پتروشیمی مقرر است پارسیان نیز بعنوان قطب تولید این بخش تبدیل و عسلویه ای دیگر شود و بعد از پتروشیمی ماهشهر و عسلویه قرار گیرد.
غریب پور با بیان اهمیت بخش ایمنی و محیط زیست، تصریح كرد: نگاه حاكمیتی ایمیدرو ایجاب می كند كه این بخش دارای استانداری واحد باشد تا شاهد وقوع حادثه ای نباشیم. ازاین رو كمیته ای مشغول تدوین برنامه ای جدید است تا استانداردهای مربوطه ارتقا پیدا كند.


منبع:

1398/10/11
11:53:15
5.0 / 5
4480
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی