در پی وقوع سیل در استان های جنوبی مدیركل امور بندری سازمان بنادر خبر داد

خسارتی به بنادر جنوبی وارد نشده

خسارتی به بنادر جنوبی وارد نشده

به گزارش لوازم فلزی به دنبال بارش های اخیر و وقوع سیل در استان های هرمزگان و سیستان و بلوچستان مدیركل امور بندری سازمان بنادر و دریانوردی اعلام نمود: واردات و صادرات بوسیله بنادر طبق روال عادی برقرار است و سیل اخیر هیچ صدمه ای به بنادر استان های جنوبی وارد نكرده است.


به گزارش لوازم فلزی به نقل از ایسنا، در هفته ای كه گذشت بارش سنگین برف و باران سبب شد تا در استان های جنوبی كشور مانند سیستان و بلوچستان و هرمزگان سیل اتفاق بیافتد و مشكلاتی برای این مناطق به وجود آورد اما بگفته روانبخش بهزادیان، مدیركل امور بندری سازمان بنادر و دریانوردی این سیل هیچ خسارتی به بنادر جنوبی كشور وارد نكرده است.
وی در گفت و گو با ایسنا اظهار نمود: در ایام اولیه سیل برخی بنادر استان سیستان و بلوچستان با آبگرفتگی روبه رو شده بودند، اما به بنادر جنوبی كشور، عملیات بندری و كالاهای موجود در بنادر خسارتی وارد نشده است.
مدیركل امور بندری سازمان بنادر و دریانوردی اضافه كرد: صادرات و واردات انواع كالاها در بنادر جنوبی كشور طبق روال عادی در جریان بوده و طی روزهای گذشته هیچ اختلالی دراین زمینه گزارش نشده است.
بهزادیان افزود: الان مشكلی در حوزه راه های مواصلاتی به بنادر جنوبی كشور همچون بنادر استان های سیستان و بلوچستان و هرمزگان به وجود نیامده است و مشكلی هم دراین زمینه به ما گزارش نداده اند.
همین طور اله مراد عفیف پور - مدیركل بنادر و دریانوردی هرمزگان - در این زمینه به ایسنا اظهار داشت: صدمه ای به بنادر استان هرمزگان، كالاها و زیرساخت های موجود در این بنادر وارد نشده است. چونكه باتوجه به پیش بینی های صورت گرفته تمهیداتی را از قبل اندیشیده بودیم تا بتوانیم با مشكل آب گرفتگی و نتایج سیلاب مقابله نماییم.
وی ادامه داد: صادرات و واردات كالاهای تجاری طی روزهای گذشته طبق روال عادی انجام شده و هیچ مشكل و اختلالی دراین زمینه و در حوزه تردد كامیون ها به وجود نیامده است.
عفیف پور همین طور درباره سفرهای دریایی اینگونه توضیح داد: طی روزهای گذشته تنها مسئله ای كه داشتیم این بود كه به سبب نا آرام بودن شرایط جوی و دریا، سفرهای دریایی مردم لغو شده یا با تأخیر روبه رو شده، اما مشكلی در حوزه تجاری برای بنادر هرمزگان به وجود نیامده است.
بهروز آقایی، مدیر كل سازمان بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان نیز با اشاره به بسیج شدن همه امكانات و تیم های امداد و نجات بندر چابهار در مناطق سیل زده این استان، اظهار نمود: راه های مواصلاتی منتهی به بندر چابهار باز بوده و جریان ترافیك بار و كالا مانند روزهای گذشته در مسیرهای منتهی به بزرگترین بندر اقیانوسی كشور برقرار است.
او همینطور اظهار داشت: دوشنبه بیست و سوم دی ماه بیشتر از ۱۰۰ كامیون از این بندر بارگیری شده و عازم مقاصد خود شدند كه این روند در روز گذشته نیز ادامه داشته و هیچ مشكلی دراین زمینه نداشته ایم.1398/10/27
19:10:49
5.0 / 5
4465
تگهای خبر: صادرات , كالا , واردات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی