معاون سازمان راهداری به لوازم فلزی خبر داد

باز كردن راه 30 روستای هرمزگان و سیستان تا 24 ساعت آینده

باز كردن راه 30 روستای هرمزگان و سیستان تا 24 ساعت آینده

به گزارش لوازم فلزی معاون راهداری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای از باز بودن همه راه های فرعی و اصلی كشور به دنبال بارش برف و باران در روزها و هفته گذشته اطلاع داد و اظهار داشت: حدود ۳۰ روستا در استان هرمزگان و سیستان و بلوچستان به دنبال سیل اخیر باقی مانده اند كه راه ندارند و همه تلاشمان را می نماییم تا ۲۴ ساعت آینده این راه ها بازگشایی شود.


به گزارش لوازم فلزی به نقل از ایسنا، به دنبال ورود سامانه بارشی در هفته گذشته و وقوع سیل در استان های هرمزگان و سیستان و بلوچستان بیشتر از ۵۰۰ روستا راهشان مسدود شد و برخی دیگر از استان ها هم تا همین امروز به علت بارش برف با مشكلاتی در راه های مواصلاتی شان مواجه گشتند. البته در ایام بعد از وقوع سیل هر روز از تعداد روستاهایی كه دسترسی زمینی به آنها نبود كاسته می شد.
حیدر مطاعی -معاون راهداری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای- با اشاره به اینكه حدود ۳۰ روستا و محور روستایی در استان های سیستان و بلوچستان و هرمزگان باقی مانده اند كه راه روستایی ندارند، به ایسنا اظهار داشت: از بامداد امروز تا كنون پنج راه روستایی در استان سیستان و بلوچستان بازگشایی شده است و در استان هرمزگان تنها پنج محور روستایی وجود دارد كه به علت صعب العبور بودن هنوز بازگشایی نشده است اما همه تلاش خویش را می نماییم كه اگر اتفاق غیر مترقبه ای نیفتد همه راه های روستایی این دو استان را تا ۲۴ ساعت آینده بازگشایی نماییم. كه البته این كار برای استان سیستان و بلوچستان خیلی دشوار می باشد.
او همینطور درباره آخرین وضعیت راه های اصلی و فرعی كشور اضافه كرد: با وجود بارش برف سنگین در استان های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، زنجان، قزوین، اردبیل، همدان، كردستان، كرمانشاه، لرستان و ارتفاعات منتهی به چالوس هیچ كدام از طریق های اصلی و شریانی مسدود نشده است چون كه در آماده باش ۱۰۰ درصد قرار داریم و بارش های صورت گرفته هم به صورت ممتد و ادامه دار نبوده است.
معاون راهداری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای اظهار نمود: در هیچ جایی از كشور نقطه یا محوری وجود ندارد كه به حالت بحرانی رسیده و مشكلی در آن به وجود آمده باشد اما به صورت ۱۰۰ درصد در این ایام در آماده باش هستیم تا بتوانیم هر چه بهتر طرح راهداری زمستانی را اجرا نماییم.
مطاعی با اشاره به اینكه مردم تلاش كنند در شرایطی كه كولاك در مسیری پیشبینی می شود، تردد خویش را به حداقل رسانده یا به زمان دیگری موكول كنند، تصریح كرد: به همه رانندگان سفارش می نماییم، پیش از تردد از جاده های برف گیر ضمن به روز كردن اطلاعات شان از مسیر و آب و هوای آن، الزامات اولیه مسافرت زمستانی مانند داشتن زنجیر چرخ را رعایت نمایند تا مشكلی برای خود و دیگر رانندگان ایجاد نكنند. چون كه اگر بعنوان مثال یك ماشین سنگین در آب وهوای برفی، الزامات مورد نیاز را رعایت نكند، نتنها سبب مسدودی یك محور و مسیر خواهد شد بلكه بیشتر از دو ساعت طول می كشد تا بتوانیم آن خودرو را جابه جا نماییم.1398/10/28
14:25:50
5.0 / 5
4475
تگهای خبر: حمل و نقل , خودرو , ماشین
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی