بورس به قله رسید

بورس به قله رسید

به گزارش لوازم فلزی پرونده بازار سرمایه امروز هم صعودی بسته شد و در این میان سهام داران مخابرات ایران، پتروشیمی جم و كشتیرانی جمهوری اسلامی ایران نسبت به سایر سهام داران سود بیشتری كردند.


به گزارش لوازم فلزی به نقل از ایسنا، معاملات امروز (یكشنبه) بازار سرمایه درحالی به پایان رسید كه روند رو به رشد این بازار نسبت به روز گذشته كندتر بود و شاخص كل این بازار با ۷۳۲ واحد رشد در رقم ۴۱۰ هزار و ۹۶۴ واحد ایستاد. شاخص كل با معیار هم وزن هم ۷۷۲ واحد رشد و رقم ۱۲۶ هزار و ۷۸۷ واحد را ثبت نمود.
امروز ۶۹۶ هزار معامله به ارزش ۳۷ هزار و ۱۱۹ میلیارد ریال انجام شد كه نسبت به روز گذشته كاهش داشت. همینطور مخابرات ایران، پتروشیمی جم و كشتیرانی جمهوری اسلامی ایران نسبت به سایر نمادها بیشترین تأثیر مثبت و در مقابل پالایش نفت بندرعباس، معدنی و صنعتی گل گهر، فولاد مباركه اصفهان و شركت ارتباطات سیار ایران نسبت به سایر نمادها بیشترین تأثیر منفی را بر بورس گذاشتند.
بانك های تجارت و ملت، فولاد مباركه اصفهان، سایپا، پالایش نفت اصفهان، س. صنایع شیمیایی ایران و ایران خودرو نمادهای پربیننده بورس بودند.

رشد نامحسوس فرابورس
در این سوی بازار سرمایه، شاخص كل فرابورس ۲۳ واحد رشد كرد و در رقم ۵۲۹۷ واحد ایستاد. معامله گران فرابورس امروز ۳۳۵ هزار معامله انجام دادند كه ۱۸ هزار و ۹۷۲ میلیارد ریال ارزش داشت. این تعداد معامله نسبت به روز قبل افزایش و ارزش آن نسبت به روز قبل كاهش داشت.
در بازار امروز پتروشیمی مارون، صنایع ماشین های اداری ایران و فرابورس ایران نسبت به سایر نمادها بیشترین تأثیر مثبت و سهامی ذوب آهن اصفهان، تولید نیروی برق دماوند، شركت آهن و فولاد ارفع و فولاد هرمزگان جنوب نسبت به سایر نمادها بیشترین تأثیر منفی را بر فرابورس گذشاتد.
نمادهای پربیننده فرابورس سهامی ذوب آهن اصفهان، گروه صنایع كاغذ پارس، گروه سرمایه گذاری میراث فرهنگی، فرابورس ایران، صنایع ماشین های اداری ایران، قاسم ایران و توسعه مولد نیروگاهی جهرم بودند.1398/10/29
23:39:44
5.0 / 5
4441
تگهای خبر: بازار , تولید , خودرو , سرمایه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی