حضور سفیر چین در جلسه كمیته فنی اوپك پلاس

حضور سفیر چین در جلسه كمیته فنی اوپك پلاس

لوازم فلزی: كمیته فنی اوپك پلاس از نماینده چین در سازمان ملل متحد در وین دعوت كرد در نشست روز سه شنبه كه بمنظور بررسی تاثیر شیوع ویروس كرونا بر تقاضا برای نفت و رشد اقتصادی برگزار می شود، حضور پیدا كند.به گزارش لوازم فلزی به نقل از ایسنا، منابع آگاه در اوپك پلاس به رویترز گفتند وانگ كان در نشست كمیته فنی مشترك اوپك و غیراوپك صحبت می كند.

نشست كمیته فنی مشترك اوپك پلاس به ریاست مشترك عربستان سعودی و روسیه كه معمولا وظیفه آن بررسی پایبندی شركتهای مشاركت كننده در پیمان كاهش تولید نفت به تعهداتشان و تحلیل وضعیت بازار است، سه شنبه و چهارشنبه هفته جاری برگزار می گردد.

به گفته منابع آگاه اوپك پلاس، در این نشست سناریوهای مختلف جهت بررسی لزوم كاهش بیشتر تولید نفت یا تمدید توافق كاهش تولید فعلی بررسی خواهد شد. این كمیته در روز چهارشنبه هم به نشست خود ادامه می دهد و اپیدمی ویروس سارس را بعنوان نمونه بمنظور ارزیابی تاثیر احتمالی اپیدمی جدید روی تقاضا برای نفت بررسی خواهدنمود.

در این بین، الكساندر نواك، وزیر انرژی روسیه اظهار نمود نمی تواند با اطمینان بگوید كه در بحبوحه شیوع اپیدمی ویروس كرونای جدید و افت قیمتهای نفت، زمان محدود كردن بیشتر عرضه نفت رسیده است.

وی اظهار داشت: اوپك و متحدانش كه به گروه اوپك پلاس معروف هستند ممكنست قبل از زمان نشست رسمی خود كه اوایل مارس برنامه ریزی شده است، دیدار كنند.

بر اساس گزارش رویترز، نواك اظهار داشت: زمانی كه نشست كمیته فنی مشترك اوپك و غیراوپك برگزار شود، وزیران این گروه ممكنست درباره دیدار زودتر از برنامه خود مذاكره كنند.

قیمت نفت روز سه شنبه با امیدواری به اقدام اوپك برای تمدید یا تشدید كاهش تولید، قسمتی از ضرر سنگین روزهای گذشته را جبران كرد و اندكی افزایش یافت.

منبع:

1398/11/15
22:23:49
5.0 / 5
4273
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , تولید , چین
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی