یك مقام مسئول در صنعت قطعه سازی:

تحریم یك فرصت و عامل توجه به تولید داخل است

تحریم یك فرصت و عامل توجه به تولید داخل است

به گزارش لوازم فلزی دبیر انجمن سازندگان قطعات و مجموعه های خودرو با اشاره به اینكه قطعه سازان دعا می كنند تحریم لغو نشود، اظهار داشت: با ایجاد سه میز داخلی سازی در وزارت صنعت، از ۲۰ میلیون یورو ارزبری جلوگیری شد.به گزارش لوازم فلزی به نقل از مهر، مازیار بیگلو عضو هیئت مدیره انجمن سازندگان قطعات و مجموعه های خودرو در حاشیه «آغاز به كار خط تولید ترمز خودرو های سبك»، در جمع خبرنگاران با اشاره به اینكه نهضت داخلی سازی در صنعت خودرو به خوبی جواب داده است، اظهار داشت: توجه وزارت صنعت، معدن و تجارت به اجرای نهضت داخلی سازی در صنعت خودرو، منجر به اتفاقات بسیار عالی در این صنعت شده؛ به نحوی كه تمامی قطعه سازان دعا می كنند كه تحریم ادامه داشته باشد.
وی افزود: خوشبختانه به سبب توجهی كه به نهضت داخلی سازی صورت گرفته، بعضی از نیروهای تعدیل شده در خطوط تولید صنعت قطعه سازی، مجدد به كار برگشته اند و تا آخر سال برخی شركت ها حتی با افزایش نیرو و جذب افزایش جدید مواجه خواهند شد.
عضو هیئت مدیره انجمن سازندگان قطعات و مجموعه های خودرو اضافه كرد: افتتاح پروژه های در رابطه با ترمز عقب خودرو های سبك، یكی از پروژه های میزهای خودكفایی قطعات خودرو بوده كه بر این اساس هم ترمز عقب خودرو های سبك، داخلی سازی شده و هم بوستر رانا نیز توسط تولیدكنندگان داخلی تولید شده است.
به گفته بیگلو، در بخش راه اندازی سایت ترمز عقب خودرو، سرمایه گذاری چند ده میلیاردی انجام شده و تنها ۲۰ میلیون یورو در سه میز كالایی وزارت صنعت، معدن و تجارت، تامین قطعات از داخل صورت گرفته و از ارزبری جلوگیری شده است.
عضو هیئت مدیره انجمن سازندگان قطعات و مجموعه های خودرو اشاره كرد: در مجموعه تولیدی كه امروز افتتاح خط تولید ترمز عقب خودرو ها در آن انجام می شود، ۹۵ درصد خریدها داخلی و تنها ۵ درصد خارجی است ضمن اینكه سعی شده تا ساده ترین قطعات را نیز از داخل خریداری نماییم.
همچنین در این مراسم مصطفی نكونظر عضو انجمن سازندگان قطعات و مجموعه های خودرو اظهار داشت: برای نخستین بار در ایران خط تولید سیستم ترمز عقب خودرو به صورت دیسكی تولید می شود كه برای خودرو های رانا، دنا و پژو ELX مورد مصرف است.
وی اضافه كرد: واردات این قطعات سالانه ۳۰ میلیون دلار ارزبری داشت و الان تولید آنها شروع شده و روزانه ۱۰۰۰ دستگاه در ظرفیت تولیدی آن گنجانده شده است.
عضو انجمن سازندگان قطعات و مجموعه های خودرو از فعالیت این مجموعه تحت لیسانس بوش آلمان آگاهی داد و اظهار داشت: دانش فنی ۳۰ ساله در این عرصه وجود دارد كه از آن برای طراحی و تولید محصول بهره گرفته ایم.
نكونظر اظهار داشت: به هر حال تاكید ما بر روی داخلی سازی است و امیدواریم بتوانیم شرایط بهتری را فراهم آوریم.


منبع:

1398/11/16
23:01:40
5.0 / 5
4053
تگهای خبر: تولید , خرید , خودرو , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی