در راستای پایدار نگه داشتن شبكه برق انجام می شود

اعمال خاموشی های اضطراری در كشور

اعمال خاموشی های اضطراری در كشور

به گزارش لوازم فلزی سخنگوی صنعت برق از اعمال خاموشی های اضطراری ناشی از محدودیت سوخت نیروگاه ها در كشور اطلاع داد و تصریح كرد: این اقدام در جهت پایدار نگه داشتن شبكه برق بسیار ضروری می باشد.


به گزارش لوازم فلزی به نقل از ایسنا، مصطفی رجبی مشهدی با بیان این كه الان به علت گسترش سرمای هوا در كشور و افزایش مصرف گاز توسط بخش خانگی، اولویت با تأمین گاز این بخش (خانگی) است تا مشكلی در گرمایش منازل هموطنان ایجاد نشود، تصریح كرد: میزان سوخت تحویلی به نیروگاه های كشور كاهش یافته است.
طبق اعلام توانیر، سخنگوی صنعت برق با بیان این كه الان ناچار به اعمال خاموشی های ناشی از محدودیت سوخت نیروگاه ها در كشور شده ایم، تصریح كرد: این اقدام در جهت پایدار نگه داشتن شبكه برق بسیار ضروریست و در صورتیكه مردم بخصوص در مناطق گرمسیر، میزان مصرف برق و گاز خویش را حدود ۱۰ درصد كاهش دهند، بلافاصله خاموشی های اضطراری ناشی از این شرایط لغو خواهد شد.
رجبی مشهدی با بیان این كه در این شرایط نیروگاه ها باید از سوخت مایع استفاده كنند، تصریح كرد: با عنایت به مشكلات تأمین سوخت در مناطق سردسیر و برفی كشور، از هموطنان انتظار داریم به شكل جدی نسبت به كاهش مصرف خود اقدام نمایند تا بزودی خاموشی های اعمال شده برطرف شود.
سخنگوی صنعت برق با اشاره به لزوم كاهش مصرف برق و گاز تصریح كرد: استفاده بیشتر از نور طبیعی و خاموش كردن لامپ های اضافی، تنظیم وسایل گرمایشی در دمای آسایش، پوشیدن لباس گرم در منزل و پیشگیری از هدر رفت انرژی، راهكارهای ساده و بدون هزینه برای عبور از این شرایط است.1398/11/27
22:31:43
5.0 / 5
4116
تگهای خبر: صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی