صادرات كیسه سیمان زیست تخریب پذیر نانویی ایران به ۴ كشور

صادرات كیسه سیمان زیست تخریب پذیر نانویی ایران به ۴ كشور

لوازم فلزی: یكی از شركت های فناور با استفاده از پلیمرهای پلی پیلن و فناوری نانو، كیسه هایی زیست تخریب پذیر برای سیمان، گچ و آرد تولید كردند كه این كیسه ها بعد از مصرف به ذرات ریز قابل مصرف در زنجیره غذایی میكروب­ های خاك، قارچ ها و باكتری ها تبدیل می شوند.


به گزارش لوازم فلزی به نقل از ایسنا، در حال حاضر قیمت هر بسته كاغذی سیمان به حدی بالا است كه ارزش اقتصادی استفاده از كیسه های كاغذی در این صنعت افت كرده، ضمن آنكه بتازگی ممنوعیت هایی جهت استفاده از كیسه های پلیمری در سیمان اعمال شده است؛ این امر باعث شده تا شركت های تولیدكننده سیمان به دنبال جایگزین های مناسب برای این كیسه های پلاستیكی باشند.
در این راستا یكی از شركت های فعال دراین زمینه كیسه های زیست تخریب پذیری را ساخته است كه علاوه بر تجاری سازی آن در داخل كشور موفق به صادرات این محصول شده است. علاوه بر آن این كیسه های زیست تخریب پذیر از نظر قیمت ۲۵ درصد هزینه تولید كیسه های كاغذی است.
گونی "اكسا زیست تخریب پذیر" همچون دستاوردهای این شركت است كه برای سیمان، گچ و آرد قابل كاربرد است. جلوگیری از تجمع انواع پلیمرها در محیط و دغدغه ­های محیط زیستی، فعالان این حوزه را به سمت تولید پلیمرهای قابل تخریب در طبیعت سوق داده است. مواد اكسازیست تخریب پذیر سبب تبدیل مواد پلیمری به ذرات با اندازه نامرئی كه با چشم غیر مسلح قابل رؤیت نیست، می شود و در نهایت به یك ماهیت شیمیایی كه قسمتی از زنجیره غذایی میكروب­ های خاك، قارچ ها و باكتری ها است، تبدیل خواهند شد.
نخ های این گونی های پلی پروپیلنی از مواد زیست تخریب پذیر و حاوی نانو ذرات است. افزودن نانو ذرات به ماتریس های پلیمری سبب بهبود فرآیندپذیری در تولید و بهبود خواص مكانیكی شده است. این محصول نسل جدیدی از نانوكامپوزیت ها با پایه پلی پروپیلن بشمار می رود.
هم اكنون ۲۳ شركت تولیدكننده سیمان از مشتریان این كیسه های نانویی زیست تخریب پذیر هستند كه از آن جمله می توان به كارخانه های سیمان كاشان، صوفیان، ارومیه، خوی، فارس، خوزستان، تهران، اردستان، نایین، اردبیل، سپاهان و یاسوج اشاره نمود.
این محصول به بعضی از كشورهای همسایه صادر گردیده است، به شكلی كه در دو ماه گذشته ۵ میلیون كیسه زیست تخریب پذیر به كشور عراق صادر و مقرر شده است تا برای فصل بهار نیز ۵ میلیون كیسه دیگر به این كشور صادر شود. دریافت سفارش ۱۲ میلیون كیسه از سوریه و ارسال ۳۰۰ هزار كیسه به تاجیكستان و ۲۵۰ هزار كیسه به تركمنستان از دیگر اقدامات این شركت برای تجاری سازی این محصول زیست سازگار است.
منبع:

1398/11/28
13:27:56
5.0 / 5
4149
تگهای خبر: اقتصاد , تولید , شركت , صادرات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی